Ana sayfa Haberler Yüzme yarışında suya atlayan köpek ilgi odağı oldu

Yüzme yarışında suya atlayan köpek ilgi odağı oldu

482
0
Yüzme yarışına katılan sahibinin ardından suya atlayan köpek, izleyenlerin ilgi odağı oldu.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde düzenlenen 2’nci Uluslararası Açık Su Yüzme Yarışları’nda yarışan sahibinin peşinden suya atlayan köpek, yorulunca yarışmacılardan Mustafa Kemal Seyit’in üzerine çıktı. O anlar, izleyenler tarafından görüntülendi.

Suda yüzerken yorulan köpek bir diğer yarışmacının sırtına çıkarak dinlendi.

Ereğli Belediyesi tarafından düzenlenen 2’nci Uluslararası Açık Su Yüzme Yarışları’na kadın-erkek toplam 350 yarışmacı katıldı. 1500 ve 3000 metre olarak iki kategoride düzenlenen yarışa katılan sahibinin suya atlamasının ardından, Golden Retriever cinsi köpek bir süre havladıktan sonra o da suya atladı.

Bir süre yüzen köpek sudan jet skili görevli tarafından alındı.

Köpek, yarışmacıların arasında bir süre yüzdü. Köpek yorulunca yarışmacılardan Mustafa Kemal Seyit’in sırtına çıktı. Sırtında köpeği görünce kısa süreli panik yapan Mustafa Kemal Seyit, bir süre hayvanla birlikte yüzdü. Köpek ardından jet skideki görevliler tarafından alınarak, balıkçı teknesiyle de karaya çıkartıldı. İzleyiciler ise o anlar keyifle izledi.

sudan jet skili görevliler tarafından alınan köpek balıkçı teknesi aracılığıyla karaya çıkarıldı.

Yarışma sonunda konuşan Mustafa Kemal Seyit, ”Sırtımı bir şey çizince canım yandı. Bir bayan yarışmacının kulaç atmış olabileceğini düşündüm. Arkama bakınca köpeği gördüm. Yüz yüze geldik. Sonra bir süre birlikte yüzdük” dedi. Mustafa Kemal Seyit, yarışın ardından bir araya geldiği köpeğe kazandığı madalyasını taktı. Köpeğin sahibi ise yarışın ardından başlangıç noktasına gelmeyince köpek diğer yakınları tarafından alındı.