Ana sayfa Haberler Kedinin ağzına takılan olta kancası çıkarıldı

Kedinin ağzına takılan olta kancası çıkarıldı

673
0
Balıkçılardan balık çalan kedinin ağzına oltanın kancası takıldı

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde, bir sokak kedisi amatör balıkçılık yapan vatandaşların tuttuğu balığı kapmaya çalıştı. Balığın hala takılı olduğu olta kancası ağzına takılan kedi, güçlükle yakalandı. Olta kancasından kurtarılan kedi bulunduğu bölgeye geri bırakıldı.

Alaplı Sahil Park’ta olta ile balık avlayan amatör balıkçıların tuttuğu balığı yemek isteyen kedinin ağzına kanca takıldı. Uzun süre ayaklarıyla ağzındaki kancayı çıkarmaya çalışan kedinin çırpınışları balıkçıların dikkatini çekti. Kedinin ağzına takılan kancayı farkeden balıkçılar kediyi yakalanamak için çaba gösterdi. Korkan sokak kedisi balıkçılara fırsat vermedi. Balıkçılar kediyi yakalamayı baaramayınca Alaplı Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne ihbarda bulundular. Barınak yetkilileri, olay yerine geldikten sonra kediyi yakalayabilmek için yaklaşık bir saat boyunca uğraş verdi.

Güçlükle yakalanan kedi, görevliler tarafından rehabilitasyon merkezine götürüldü. Burada görevli Veteriner Hekim tarafından ağzındaki kanca küçük bir müdahale ile çıkarıldı. Herhangi bir başka sağlık sorunu olmadığı belirlenilen kedi, tedavisinin ardından bulunduğu yere geri bırakıldı.

Veteriner Hekim küçük bir operasyonla kediyi kancadan kurtardı

Kediyi ağzındaki kancadan kurtaran Veteriner Hekim Muhammet Emin Güngör, “Oltasıyla balık tutmaya gelen amatör bir balıkçının yakaladığı balığı kapmaya çalışan kedinin ağzına kanca ve misine takılmış. Kedi uzun süre ağzındaki kancayı çıkarmak için kendi başına uğraşmış ama başaramamış. Bize haber verdiler. Kediyi yakaladıktan sonra küçük bir operasyonla ağzındaki kancayı çıkardık” dedi.