Ana sayfa Haberler Boynu bıçakla kesilmiş halde bulunan sokak köpeği kurtarıldı

Boynu bıçakla kesilmiş halde bulunan sokak köpeği kurtarıldı

678
0
Ameliyata alınan köpeğin boynuna 40 dikiş atıldı

Zonguldak’ın Alaplı ilçe merkezinde zavallı bir köpek, boynu bıçakla vahşice kesilmiş halde bulundu. Bulunan yaralı köpek belediyenin Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedaviye alındı. Boynuna 40 dikiş atılan zavallı köpek, 3 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra sağlığına kavuştu.

zavallı sokak köpeği boynu bıçakla kesilmiş bulundu

İlçe merkezinde, boynu bıçakla kesilmiş yaralı köpeğin hali içleri acıttı. Yaralı köpeği gören vatandaşlar, Alaplı Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi yetkililerine haber verdi. Olay yerine gelen yetkili ekipler, yaralı köpeği merkeze götürdü ve burada hayatını kurtarabilmek için hemen ameliyata alındı. 2 saat kadar süren ameliyatın ardından yaralı köpeğin boynuna 40 dikiş atıldı. 3 gün yoğun bakımda geçirdiği vaktin ardından sağlığına kavuştu. Alaplı Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde görevli Veteriner Hekim Muhammet Emin Güngör, yaralı köpeğin, vatandaşlar tarafından boynundan bıçak olduklarını düşündükleri kesici bir alet ile kesilmiş halde bulunduğunu söyledi.

Köpeğin tedavi süreci devam etmekte

Merkeze gelen ağır yaralı köpeği hemen ameliyata aldıklarını ifade eden Muhammet Emin Göngör, “1 hafta önce vatandaşlar tarafından İlçe merkezinde yaralı köpek ihbarı aldık. Ekiplerimizle ihbarda verilen adrese gittiğimizde köpeğin boynundan kesici bir alet ile kesildiğini tespit ettik. Hemen Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde getirerek ameliyata aldık. Yaklaşık 2 saat süren ameliyatın ardından 3 gün boyunca yoğun bakımda kaldı. Şimdi yoğun bakım ünitesinden çıkan yaralı köpeğin tedavisi hala devam ediyor. Şu anda iyi durumda, sağlığına tekrar kavuştuktan sonra sahiplendirmesini yapacağız” dedi.

Köpeğin, şuan belediyeye ait sokak hayvanları barınağında tedavi ve koruma altına alındığı bildirildi.