Ana sayfa Haberler Aracın çarpıp kaçtığı kedi tedavi altına alındı

Aracın çarpıp kaçtığı kedi tedavi altına alındı

851
0
Aracın çarpıp kaçtığı kedi tedavi altına alındı

Zonguldak’ta, araç çarpması sonucu yaralanan kedi, götürüldüğü veteriner hekim Önder Alkan tarafından tedavi edildi.

Kentte yaşayan Fatma Karadağ’ın evde baktığı Kral isimli kedisi kayboldu. Yaşadığı mahallede kedisini günlerce aramasına rağmen bulamadı. Kral, 4 gün sonra kapının önünde yaralı bir halde bulundu. Yaralı kedi derhal veterinere götürüldü. Veteriner hekim tarafından yapılan kontroller sonrası kedinin araç çarpması sonucu yaralandığını öğrenildi. İç organları zarar gören kedi, ameliyata alındı. Kedisini yaralı görünce çok üzüldüğünü anlatan Fatma Karadağ, “Kedim mahallemizde gezerken bir araç çarpıp kaçıyor. 4 gün sonra kedimiz eve sürünerek geldi. Veterinere getirdik. Burada kedimi tedaviye başladılar. Bir arabanın kedime çarptığını, iç organlarının zarar gördüğünü belirlediklerini söylediler. Ameliyatı yapıldı, 10 gün kadar veterinerlikte gözetim altında kaldı. Buradan sürücü arkadaşlara çok rica ediyorum; çarptıkları hayvanları bırakıp kaçmasınlar. Yaralı hayvanı mutlaka bir veterinere getirsinler. Mümkünse de hayvanın sahiplerine haber versinler. Sadece evde bakılan hayvanlar için değil sokak hayvanları için de duyarlı olmalıyız” dedi.

Zonguldak- Ankara yolunda aracıyla giden sürücü de yol üzerinde yaralı halde bulduğu bir şahini veterinere götürdü. Araç çarpması sonucu yaralandığı tespit edilen şahine tedavi uygulandı. Bir süre gözetim altında tutulacak şahin, ardından Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü yetkililerine teslim edilecek.

Şahinin ve kedinin tedavisi hakkında bilgi veren veteriner Önder Alkan, “Kedi ve şahin araç çarpması sonucu yaralanmış. Sürücüler hayvanlara karşı daha duyarlı olması istiyoruz” diye konuştu.