Ana sayfa Haberler 30 metreden düşen kedinin ayakları kırıldı

30 metreden düşen kedinin ayakları kırıldı

742
0
Ares hem akciğerlerinden tedavi oldu hemde kırılan ayaklarına platin takıldı

Zonguldak’ta, 7 katlı binanın yaklaşık 30 metre yüksekliğindeki terasından düşen ev kedisi yaralandı. Kedinin kırılan arka iki ayağına ameliyatla platin takıldı.

Ares adlı kedi, İncivez Mahallesi Çaybaşı Sokak’ta, 7 katlı binanın yaşadığı dairesinin terasından beton zemine düştü ve ağır yaralandı. Düştükten sonra yaralı halde uzaklaşan kedi kayboldu. Kediyi bulan bina sakinleri, kedinin sahibi komşuları üniversite öğrencisi Azerbaycan uyruklu Kamuran Mammadli’ye haber verdi. Kamuran Mammadli, yaklaşık 30 metreden düşen kedisini tedavi edilebilmesi için veteriner kliniğine götürdü. Zonguldak Veteriner Kliniği hekimi Önder Alkan, kedinin arka iki ayağında kırık oluştuğunu tespit etti. Ameliyata alınan yaralı kedinin ayaklarına platin takılma işlemi uygulandı. Bir süre yoğun bakımda kalan kedi, hayati tehlikeyi atlattığı bildirildi.

Ares'in ameliyatı başarılı geçti

Tedavisi devam eden kedinin sağlık durumu hakkında bilgi veren Veteriner hekim Önder Alkan, “Düşmesinin üzerinden yaklaşık 2 gün geçtiğini tahmin ediyoruz. Göğüs boşluğunda bir hava girişi olmuş. Önce akciğerini tedavisini yaptık. Daha sonra arka ayakları için ameliyata aldık. Arka ayaklarında kırık meydana gelmiş. Iki ayağına da platin taktık. Zor bir kırık ve sıkıntılı bir iyileşme süreci var. Hastamız ilk aşamayı atlattı. Tahminen 15 gün sonra koşabilecek duruma gelecektir. Şu an yoğun bakımda gözetim altında, ısısını ve nemimi ayarlamak için oksijen veriyoruz. İki gün gözlem altında kaldıktan sonra kediyi sahibine teslim edeceğiz” dedi.