Ana sayfa Haberler Zabıta görevlisi sokak kedisine elleriyle su içirdi

Zabıta görevlisi sokak kedisine elleriyle su içirdi

389
0

Bursa’da sokak kedisine çeşme başında elleriyle su içiren zabıta memuru çevredekilerin hayranlığını kazandı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’nda zabıta memurluğu yapan Ömer Veli Genç (27), görev yaptığı merkez Osmangazi ilçesi Fevzi Çakmak Caddesi üzerindeki çeşmeden su içerken çevresinde ona yaklaşmaya çalışan bir kedi farketti. Kedinin su içmek istediğini düşünerek çeşmeyi açık bıraktı fakat kedinin akan çeşmeden su içmekte zorlandığını farketti. Sokak kedisinin susuz kaldığını ve ona yardımcı olması gerektiğini düşünen Ömer Veli Genç, çeşmenin başına geçerek kendi elleriyle kediye su içirmeye başladı. Bu duygusal anlar çevredeki vatandaşlar tarafından cep telefonuyla kaydedildi.

Bu hafızalara yer eden olay zabıta memurunun Fevzi Çakmak Caddesi’nde görevli olduğu zamanda yaşandığını söyleyen Ömer Veli Genç, “Devriye atarken susadım. Su içmek için çeşmeye yaklaştım. Su içerken kedinin bana yaklaştığını gördüm. Kedinin de su içmek isteyeceğini düşündüm. Bu nedenle çeşmeyi açık bıraktım. Fakat kedi su içerken zorlandı. Ben de elimden su içer düşüncesiyle elimi suya tuttum. Kedi de çekinmedi, elimden su içti. Ben doğru olanı yaptım. Bugün dünya üzerinde milyonlarca hayvanın terk edildiğini, aç kaldığını, onlara zulüm edildiğini görüyoruz. Bizim ecdadımızdan öğrendiğimiz hayvanı sevemeyen insanı sevemez” şeklinde açıklama yaptı.

Çevredeki vatandaşların hayranlığını kazanan Ömer Veli Genç herkesi aynı şekilde hayvanları koruyup kollamaya bu sıcak yaz günlerinde kapılarının önüne su bırakmaya davet etti. “Yaz aylarında olduğumuz için susuz kalan sokak hayvanları oluyor. Onların dillerini biz anlayamıyoruz. Susuz kalıyorlar. Herkes ev ve işyerlerinin önüne bir kap su koyarsa sokak hayvanları için çok iyi olur” dedi.

kedilere su kabı koyan zabıta

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here