Ana sayfa Haberler Yunus şovunu iptal eden su parkı deniz kızı gösterisi düzenledi

Yunus şovunu iptal eden su parkı deniz kızı gösterisi düzenledi

1006
1
Deniz kızı şovu Dolusu Parkı

Antalya Kemer ilçesinde bir su parkı, hayvan hakları konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla yunus gösterilerini iptal etti. Deniz kızı kıyafeti giymiş 11 su dansçısı bayan eşliğinde Deniz kızı Akvatoryumu etkinliğine başladı.

Antalya Kemer’e bağlı Kiriş mahallesi’nde bulunan Dolusu Parkı’nda, yunuslara özgürlük isteyen hayvan hakları savunucuları ve vatandaşlarının zaferi yaşandı. Yunus firmalarını iptal eden su parkı, bu yıl itibariyle yunusların yerini deniz kızları ile doldurdu. Özel deniz kızı kıyafetleri giyen 11 su dansçısı bayan, yerli ve yabancı turistler için şov düzenledi. Turistlerin ilgi odağı haline gelen Deniz kızı Akvatoryumu yaklaşık bir saatlik gösteri içerisinde Minik Deniz Kızı adlı tiyatral şov bulunmakta. Şovun ardından isteyenler yarım saat deniz kızlarıyla beraber yüzebiliyorlar.

Antalya Kemer'de Deniz Kızı Şovu

Deniz kızı şovları dünyada yeni trend

Su Parkının Genel Müdürü İlyas Mehmet Ekizoğlu,”Burası Türkiye’nin ilk Deniz kızı Akvatoryumu. Deniz kızı Akvatoryumu dediğimiz zaman aslında oditoryum kelimesinden bozarak su ögeli tiyatral alan anlaşılıyor. Deniz kızı konsepti dünyada yeni bir trend. Bu trend ABD, Avusturalya ve Çin’de şu anda uygulanıyor. Biz hikayeyi birleştirerek, tiyatral bir tematikle, oyunculukla bütünleştirerek, gerçek bir deniz kızı hissi yaratmaya çalışıyoruz” dedi.

Müşterilerin bu organizasyona gün geçtikçe ilgisinin arttığını anlatan İlyas Mehmet Ekizoğlu, “Burası daha önce bir yunus merkeziydi. Yunus merkezimizi lağvettik. Hayvan haklarında farkındalık oluşturmak için. 2013 yılında tesisimizi kurduk. 2013’te bir su parkının yunussuz ya da hayvanla ilgili tematik gösteri olmadan işlemeyeceği düşünülüyordu, söyleniyordu. Biz 5 yıldır bu organizasyon için çalışıyorduk. Bu fikir için çalışıyorduk. Bu sene bunu devreye soktuk. Yunus merkezimizi geçen sene itibarıyla lağvettik. Şu andaki ilgi ve etkiden gayet memnunuz” diye konuştu.

Deniz kızı Akvatoryumu

Comments are closed.