Ana sayfa Kedi Kedi Bakımı Yeni yilda kediniz için yeni keşifler

Yeni yilda kediniz için yeni keşifler

1345
0
yılbaşı şapkası ve ağacı önünde duran yavru kedi

Her girilen yeni yılda kendimiz için olumlu ve hep daha iyiye yönelik dileklerde bulunuruz. Kendimize hedefler koyar bunları hayata geçirmeye çalışırız. Bu yıl daha çok spora gidicem. Bu yıl diyet yapıp istediğim kiloya ineceğim diyen bir çok kişi görmüşsünüzdür. Peki ya evimizin şirin sahipleri için hedeflerimiz neler olmalı? 2020 yılında kediniz için koyabileceğiniz hedefleri sizin için derledik.

  • Daha sağlıklı beslenmek

Sadece insanlarda değil malesef günümüz çağında obezite birçok ev kedisini de pençesi altına almış bulunmakta. Bunun en büyük suçlusu ise tahıl oranı yüksek, karbonhidratı yüksek mama kullanımından kaynaklanmaktadır. Bu sene kediniz için veteriner hekiminizle beraber görüşüp daha sağlıklı bir mamaya geçiş yapmayı deneyebilirsiniz.

  • Kedinizin yememesi gereken besinleri öğrenmek

Kedilerin kendileri için zararlı besinleri koku ile ayırt edip yemeyeceği şeklinde olan inanış çok yanlıştır. Kediler burunlarına lezzetli gelen ya da meraklarını uyandıran her şeyi yeme eğilimi gösterebilirler. Fakat bu yedikleri bütün yiyeceklerin onlar için sağlıklı olacağı anlamına gelmemektedir. Kedinizden uzak tutmaniz gereken gıdaların listesi için linki buraya bırakıyoruz.

Maine coon kedisi yılbaşı şapkası ile poz vermiş
  • Daha çok aktivite

Kilo vermek sadece diyetle olmaz. Tıpkı insanlarda olduğu gibi kedinizin de egzersiz yapmaya günlük aktivitelere ihtiyacı vardır. Daha önce denemediğiniz ya da bir süredir kullanmadığınız tipte oyuncaklar ve oyunlar ile kedinizi hareket etmeye teşvik edin.

  • Güneşli bir ev uzun bir ömür

Kedilerin pencereden dışarıyı seyretmeyi ne kadar çok sevdiklerini bilmeyeniniz yoktur. Eğer hala daha edinmediyseniz pencere önüne yerleştirilen yataklarda edinmenizi tavsiye ediyoruz.