Ana sayfa Haberler Yavru köpeği dereye atan işçiye para cezası

Yavru köpeği dereye atan işçiye para cezası

180
0
rize kalkanderede köpeğin aşağıya atıldığı köprü

Rize’nin Kalkandere ilçesinde yavru köpeği süpürge ve faraşla kaldırıp dereye atan belediye çalışanına para cezası kesildi.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde Rize’de yavru bir köpeğin dereye atılmasıyla ilgili haber yapmıştık. Konuyla ilgili yeni bir gelişme olduğu bilgisi elimize ulaştı. Rize’nin Kalkandere ilçesinde belediye temizlik işçisi olarak görev yapan Sefer Kayacı, süpürge ve faraşla yavru bir köpeği dereye fırlatmıştı. Daha sonra kendisine ulaşılıp olay sorulduğunda “Sağlık sorunlarım var. Kafam yerinde değildi. Ben aslında hayvanları çok severim, çok üzgünüm” gibi açıklamalarda bulunmuştu.

Bir işyerinin güvenlik kamerasına yakalanan olayın duyulmasından sonra Kayacı hakkında yasal işlem başlatılmıştı. Doğa Koruma ve Milli Parklar Rize 12. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, yavru köpeğe kötü davranan kişiye 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun 14. Maddesinin a bendi uyarınca 773 lira idari para cezası kesileceği ifade edildi.

Sefer Kayacı hakkında başlatılan adli soruşturmanın ise devam ettiği öğrenildi. Bu vahim olayı hatırlamak isteyenler ya da haberi olmayanlar, aşağıdaki linke tıklayarak haberimizi okuyabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here