Ana sayfa Haberler Ağaçta mahsur yavru kedi itfaiye yardımıyla kurtarıldı

Ağaçta mahsur yavru kedi itfaiye yardımıyla kurtarıldı

518
0
Karaman'da ağaçta mahsur kalan kediyi itfaiye ekipleri kurtardı

Karaman’da bir cami bahçesindeki yaklaşık 7 metrelik çam ağacında mahsur kalan yavru kedi, ihbar üzerine gelen itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Karaman’da evinden çöp atmak için çıkan lise öğrencisi Rabia Tıraşçı, Bilal Habeşi Camii’nin bahçesinden gelen yavru kedi seslerini farketti. Bakındıktan sonra seslerin 7 metre civarında uzunluğu olan bir çamdan geldiğini farketti. Yavru kedi bu ağacın üst dallarında mahsur kalmıştı. Rabia Tıraşçı’nın ihbarı üzerine adrese itfaiye ekiği sevk edildi. Gelen itfaiye ekipleri ağacın elektrik hattı kablolarının arasında kaldığını ve ağaçtaki kediyi kurtarma çalışmasının tehlikeli bir hale gelebileceğini farketti. İtfaiye ekibi derhal elektrik dağıtım şirketi ile irtibat kurdu. Elektrik dağıtım şirketi çalışanlarınca, mahallenin elektriği kısa bir süreliğine kapatıldı.

İtfaiye ekipleri merdiven ile cami bahçesindeki çam ağacının tepesinde bulunan yavru kediyi kurtarma çalışmalarına başladı. Yavru kedinin kurtarılışını izleyen lise öğrencisi Rabia Tıraşcı bakkaldan aldığı sütü plastik bir bardağa doldurarak yavru kediyi besledi. Yavru kedi bir süre sonra sokak arasında gözden uzaklaştı.

Karaman'da yavru kedi ağaçta mahsur kaldı

Rabia Tıraşçı “Bugün sabah çöp atmak için evden çıkmıştım. Bir kedi sesi fark ettim. Komşularımız dün geceden itibaren kedi sesini duyuyorlarmış; ama görememişler. İtfaiyeye haber verdik. Gelip kurtardılar” şeklinde açıklama yaptı.