Ana sayfa Haberler Müdür yardımcısı, sokak hayvanlarının koruyucusu oldu

Müdür yardımcısı, sokak hayvanlarının koruyucusu oldu

264
0
Van'da Müdür yardımcısı sokak hayvanlarının koruyucusu oldu

Van’ın Gürpınar ilçesindeki Gürpınar Van-Et Çok Programlı Lisesi Müdür Yardımcısı Metin Ayşin, gönüllü olarak sokak hayvanlarıyla ilgileniyor. Sokak köpeklerini elleriyle besliyor, düzenli ziyaret edip hastalanan hayvanlara sahip çıkıyor. Hasta hayvanları kendi aracıyla şehir merkezine tedaviye götürüyor.

Çevresi tarafından sokak hayvanlarına olan sevgisiyle bilinen Gürpınar Van-Et Çok Programlı Lisesi Müdür Yardımcısı Metin Ayşin, okuldan kalan boş vakitlerinde sokak hayvanları ile ilgileniyor. Sokak köpekleri için belli beslenme noktalarına düzenli olarak mama ve et bırakan Metin Ayşin, hayvanlar ile yakından ilgileniyor. Kendi çabası ve bütçesi ile her ay tavuk eti, tavuk kemiği ve kuru mama temin edip düzenli beslemeler yapıyor. Hasta olan köpeklere karşı kayıtsız kalmıyor. Metin Ayşin’in aracını gören köpekler, heyecanlanıp onun etrafında toplanırken, ayrılık zamanı geldiğinde aracın arkasından dakikalarca koşuyorlar.

Öncelikle belediyelerden ve hayvan severlerden destek istediğini söyleyen Metin Ayşin, “Çocuklarımıza hayvan sevgisini kazandırmak için Müdür bey’inde isteğiyle ve desteğiyle okulumuzun bahçesinde bir süre sokak köpeklerine baktık. Çünkü öğrencilerimize hayvan sevgisi, doğa sevgisi, insan sevgisi aşılamaya çalışıyoruz. Hayvanı seven doğayı sever, doğayı seven insanı sever, doğayı seven vatanını sever bu yüzden hayvanları, doğayı sevmemiz gerektiğine inanıyorum. Mama sıkıntımız oluyor, ilaç sıkıntımız oluyor hayvanseverlerden ilaç ve mama desteği bekliyoruz. Hayvanlarla paylaşım halinde olmamız gerekiyor. Onların ağzı var dili yok her birimiz evimizin önüne bir kap su biraz yiyecek bırakırsak etraftaki kuşlar, köpekler, kediler canlılar bundan faydalanır. Sokak köpekleri bakmam konusunda bana yardımcı ve destek olan okul müdürüme, Gürpınar İlçe Milli Eğitim Müdürümüze ve bana yardımcı olmaya çalışan hayvanseverlere teşekkür ederim” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here