Ana sayfa Haberler Vanlı miniklerden sevimli dostlara ziyaret

Vanlı miniklerden sevimli dostlara ziyaret

420
0
Öğrenciler barınak önünde poz verdi

Van Büyükşehir Beylediyesi Hayvan Bakımevi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde minik ziyaretçilere ev sahipliği yaptı.

Van Büyükşehir Belediyesi’ne ait Hayvan Bakımevi’nin patili dostlarını, farklı okullardan toplamda 200 anasınıfı öğrencisi ziyaret etti. Minik ziyaretçiler, Sağlık İşleri Daire Başkanı Adil Allahverdi ve barınak yetkilileri tarafından kapıda karşılandı. Merkezdeki veteriner hekimler tarafından hayvan sağlığı, hayvanlara yaklaşım ve hayvan sevgisi konularında bilgilendirme yapıldı. Öğrencilere, sahiplendirilecek hayvanların olduğu kafesler arasında mini bir gezi düzenlendi.

Miniklerin ziyareti için, herhangi bir hastalığı bulunmayan, sağlıklarına kavuşmuş, saldırganlık göstermeyen sahipsiz hayvanların bulunduğu kafesler tercih edildi. Öğrenciler, kafeslerin ardından da olsa sahipsiz kedi ve köpekler ile iletişim kurdu. Minik öğrenciler, beraberinde getirdikleri mamalar ile hayvanlara besledi. Barınak personelleri de miniklere meyve suyu ve kek ikramında bulundu.

minik öğrenciler sahipsiz hayvanları ziyarete gitti

Anaokul öğrencisi Ali Çağan Üstündağ, “Kedi ve köpekleri yakından sevdim. Korkulacak bir şey yokmuş. Hepsi çok tatlıydı. Ben de küçük bir köpek sahiplenmek istiyorum. Ailemle geleceğim” dedi.

Sağlık İşleri Daire Başkanı Adil Allahverdi ise,”Modern bir hayvan barınağına sahibiz, hayvan ambulansımız var. Sokak hayvanlarımızı kısırlaştırarak gerçek yaşam alanlarına bırakıyoruz, sahiplendiriyoruz. Her ailenin bir sokak hayvanını sahiplenmesi için onları teşvik ediyoruz. Bugün değişik okullarımızdan çocuklarımız burayı ziyarete geldi. Bu ziyaretlerle beraber, çocuklarımıza hayvan sevgisi yerleşmiş olacak” şeklinde konuştu.