Ana sayfa Haberler Hayvanları ölüme terk eden barınak çalışanlarına soruşturma

Hayvanları ölüme terk eden barınak çalışanlarına soruşturma

596
0
Tunceli Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinin fotoğrafı

Tunceli Belediyesi’ne ait Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde, hasta ve yaralı halde can çekişen köpeklerin videosu sosyal medyayı salladı. Aynı videoda ölü 2 yavru köpeğin ise çöpe atıldığı görüntülendi. Sosyal medyada büyük tepki toplayan videonun yayılmasının ardından, çalışanlar hakkında soruşturma başlatıldı.

Tunceli Belediyesi bünyesindeki Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki köpeklerin can çekiştiği video sosyal medya üzerinden yayınlandı. Yayınlanan bu videoda sadece perişan haldeki köpekler yoktu. Aynı videoda iki yavru köpek ölüsünün de çöpe atıldığı görüntüler yer aldı. Video çok kısa süre içerisinde onbinlerce kez paylaşıldı. Paylaşım, izleyenlerin ağır tepkisini topladı.

ölü köpek yavrusu çöpe atılmış

Tepkilerin ardından Tunceli Belediye Başkanı TKP’li Fatih Mehmet Maçoğlu, konuyla ilgili inceleme başlattıklarını açıkladı. Fatih Mehmet Maçoğlu, ihmali olan veteriner hekim ve diğer çalışanların tespit edilmesi için çalışmaların başladığını bildirdi. Bu Veteriner hekim ve olay ile alakalı çalışanların iş akitlerinin fesih edilerek, belediye ile ilişkilerinin kesileceğini de belirttiği açıklamada şunları söyledi: 

“Tunceli Belediyesi, hem çevreci hem hayvan dostu bir belediyedir. Hayvan barınağımızda bir ihmal söz konusu. Derhal konu hakkında soruşturma başlattık. Barınakta görevli olan bazı çalışanlar belediyemizi zor durumda bırakmak için hasta olan bazı sokak köpeklerinin tedavisini ihmal ederek, hasta hayvanların görüntülerini çekerek belli şahıslara servis etmiş olduklarını düşünüyoruz. Bu durumu öğrendik ve derhal soruşturma başlattık. Soruşturma sonucunu da kamuoyunu bilgilendireceğiz. Hiçbir sokak köpeği ya da sokak hayvanının tedavisinin gecikmesi kabul edilemez. Sokak hayvanlarının ihmal edilmesini asla kabul etmeyiz. Bu durum karşısında ihmali olan şahısları tespit edip sonra kesinlikle iş akitleri fesih edilerek belediyemiz ile ilişikleri kesileceğiz. Özellikle benim il dışında bulunduğum bir zamanda bu talihsiz durumun gelişmesi de çok düşündürücüdür.”