Ana sayfa Haberler Kuzu ‘Saffet’ sokakta herkesin ilgi odağı oldu

Kuzu ‘Saffet’ sokakta herkesin ilgi odağı oldu

456
0
Sahibi, yavru kuzu saffet'e tshirt giydirip biberon ile besliyor

İstanbul’da yaşayan ve tatil için memleketi Sivas’a giden Muhammed Ceylan’a kuzeni yavru kuzu armağan etti. Şimdi biberonla beslediği ve Saffet adını verdiği kuzuyu hiç yanından ayırmıyor.

Muhammed Ceylan, tatilini geçirmek için İstanbul’dan memleketi Sivas’ın Hafik ilçesi Gökdin köyüne geldi. Burada hayvancılıkla uğraşan kuzeni Saffet Okyay tarafından 1 aylık kuzu hediye edildi. Muhammed Ceylan, kısa sürede bağlandığı kuzuyu yanından ayırmamaya başladı.Hayvan sevgisi konusunda bir farkındalık yaratmak istediğini söyleyen Muhammed Ceylan, “Birçok insan çiftlik hayvanlarından korkuyor, onlara farklı bakıyor. Aslında bu bakış açısını değiştirmek istiyoruz” dedi. 

Çocuklar sokakta gördükleri kuzuyu sevmek için sıraya girdiler

Kuzuya giysi giydirme ve yanında taşıma fikrinin komedyen ve sinema oyuncusu Şahan Gökbakar’ın Recep İvedik filmindeki bir sahnesinden esinlendiğini söyleyen Muhammed Ceylan, “Gören insanların tepkisi çok güzeldi, farklı bulduklarını söylediler. İnsanlar, şehir hayatında kedi ve köpeğin giydirilerek gezdirilmesine alışıklar doğal geliyor, ama bir kuzuyu giydirilmiş ve sokaklarda gezerken görmeleri onların da bakış açısını değiştirdi. Sivas zaten hayvancılıkla bilinen bir şehir. Bu uygulamaları aslında İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerde yapılması gerekir diye düşünüyorum. Kuzumu önce Trabzon’a oradan da İstanbul’a götüreceğim. Amacım çiftlik hayvanlarını insanlara sevdirmek ve onlara bu sevgiyi aşılamak” dedi.