Ana sayfa Haberler Sivas’ta, Kangal güzellik yarışması düzenlendi

Sivas’ta, Kangal güzellik yarışması düzenlendi

575
0
Kangal köpeğine yakın çekim

Sivas Kongresi’nin 100’üncü yıl etkinlikleri kapsamında Kangal Köpeği Güzellik Yarışması düzenlendi. Kangal köpeklerinin birinci olmak için yarıştığı etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.

Sivas Valiliği ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından Kangal Köpeği Güzellik Yarışması, Muhsin Yazıcıoğlu Spor Kompleksi’nde düzenlendi. Etkinliğe Sivas Valisi Salih Ayhan, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman, Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız katıldı. Ayrıca kangal cinsi köpek yetiştiricileri ve hayvan sever vatandaşlar etkinliğe yoğun katılım gösterdi.

yarışmada sıranın kendilerine gelmesini bekleyen kangal köpekleri

Düzenlenen etkinlik süresince 8 farklı kategoride yapılan yarışmalarda tam 103 kangal köpeği yarıştı. Yarışmada kangal köpekleri, jürinin karşısına sahipleriyle beraber çıktı.

Jüri, yarışmalarda köpeklerin baş, gövde, boyun, bacak ve renk gibi özelliklerine bakarak puanlama yaptı. Bazı kangallar, jüri karşısına çıkmak üzereyken sahiplerine zor anlar yaşatmayı ihmal etmedi. Renkli görüntülerin yaşandığı etkinlikte yavru Kangal köpekleri büyük ilgi gördü. Yarışmanın sonunda dereceye giren Kangal köpeklerinin sahiplerine ve yetiştiricilerine çeşitli ödüller takdim edildi.

Sivas'ta Kangal Güzellik Yarışması düzenlendi

Sivas Valisi Salih Ayhan, “Etkinliğimizin amacı Kangal ırkımıza sahip çıkmak. Bir kamu otoritesinin gözetimi ve denetiminde bu tür faaliyetler gerçekleştirmek. Yanlış iş yapanlara ve yaptıranlara müdahalede bulunmak. Amacımız Sivasımızda nitelikli üretim yapan, bu konunda gayret gösteren, işi bilen, tecrübeli, ehil insanları bir araya getirmekti” diye konuştu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here