Ana sayfa Haberler Otomobilin altına sıkışan kedinin imdadına itfaiye yetişti

Otomobilin altına sıkışan kedinin imdadına itfaiye yetişti

245
0
Şişli'de aracın altına sıkışmış halde bulunan kedi

İstanbul Şişli’de otomobilin altına sıkışan kedi, itfaiye ekipleri sayesinde kurtarıldı. Yaralı kedi, araç sahibi tarafından veterinere götürüldü.

Şişli Büyükdere Caddesi üzerinde sabah saatlerinde aracıyla hareket halindeki sürücü Canberk Okutay, diğer araçların korna çalması ve uyarıları sayesinde aracının altında bir kedi olduğunu farketti. Aracını hemen aracını yol kenarına çeken ve park eden sürücü, ilk olarak kediyi araba altındaki kediyi kendi çıkartmak için girişimde bulundu. Aracın bagajındaki kriko yardımıyla kaldıran Canberk Okutay, kediyi sıkıştığı yerden kurtarmayı başaramadı. Kediyi kurtarabilmek için itfaiyeden yardım istedi. Kısa sürede olay yerine gelen Seyrantepe itfaiye ekipleri, kediyi kurtarmak için harekete geçti. Kediyi kurtarmak için hava yastığı ile otomobili kaldırdı. Sıkışan kedi yaklaşık yarım saatlik bir çalışmanın ardından sıkıştığı yerden kurtarıldı.

Kurtarılan kedi, aracın sahibi tarafından veterinere götürüldü.

Yol kenarına alınan kediye su veren itfaiye ekipleri, kedinin yaralı olduğunu fark etti. Koliye yerleştirdiği yaralı kediyi koruma altına alan araç sahibi Canberk Okutay, veterinere götürdü. Canber Okutay, “Ben aracımla ilerliyordum. Diğer sürücüler arkadan korna çalarak beni uyardı. Ben de aracımı durdurarak baktım. Aracın altında bir kedi var. İtfaiyeyi aradım. Kedi yaralı olduğu için en yakın veterinere götürüyorum.İnşallah sahiplenirim” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here