Ana sayfa Haberler Köpeklerin yaylada ölüme terk edilmesine tepkiler sürüyor

Köpeklerin yaylada ölüme terk edilmesine tepkiler sürüyor

369
0
Emirli yaylası'nda terk edilen köpekler ölüme, açıkla savaşıyor

Sinop’un Boyabat ilçesine bağlı Emirli Yaylası’nda ormanlık alana kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından terk edilen 30 kadar köpek, açlık ve ölümle savaşıyor. Terkedilen köpekleri beslemeye ve hayatta tutmaya çalışan hayvan severler, yardım çağrısında bulundu.

Emirli Yaylası’nda geçen ay, yaklaşık 30 köpek terk edildi. Bırakıldıkları yaylada açlık ve ölümle savaşıp, yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlara, civar köyde yaşayanlar hayvan severler sahip çıkmaya çalışıyor. Köy sakinleri, durumu yetkililere iletmelerine karşın önlem alınmadığını öne sürmekte. Hayvan severler, kendi imkânlarıyla mama ve çeşitli yiyeceklerle beslemeye çalıştıkları köpeklerin ölüme terk edilmesine tepkili. Hayvan sever köylülerinin yanı sıra çevre esnafı da terk edildikleri yerde açlıktan durumu ağırlaşan köpekleri özel araçlarıyla kent merkezinde ki veterinerliğe götürerek tedavi destek veriyor. Esnaf, sahip çıktıkları muhtaç köpeklerin barınaklara yerleştirilmesi için yetkililere yardım çağrısında bulundu.

Emirli Yaylasında ölüme terk edilen köpekler için yardım çağrısı

O hayvanları ölüme terketmeyelim

Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu Sinop Temsilcisi Ayşe Özdemir, yaylada ölüme terk edilen hayvanlar için yetkililerin harekete geçmesini istediklerini iletti. Ayşe Özdemir açıklamalarından şu ifadeler bulunuyor, “Bu şehrimiz için çok üzücü, kahredici bir olay. Bizler hayvanlarımız için canla başla mücadele ediyoruz. Hayvanlarımızı dağlardan toplamak çok zor ve üzücü. O hayvanlar kaderine terk edildi. Şu anda Sinop’u vicdanı yaylada duruyor” dedi.