Ana sayfa Haberler Köpeklerin yaylada ölüme terk edilmesine tepki

Köpeklerin yaylada ölüme terk edilmesine tepki

262
0
Emirli yaylasına terk edilen köpekler için yardım çağrısı

Sinop’un Boyabat ilçesine bağlı Emirli Yaylası’nda ormanlık bölgeye kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından 30 sokak köpeği terk edildi. Terk edilen köpekler, açlık ve ölümle savaşıyor.

Emirli Yaylası’nda geçen ay, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından ormanlık alana yaklaşık 30 köpek, terk edildi. Terk edildikleri yaylada açlık ve ölümle savaşıp, yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlara, civar köy halkı sahip çıktı. Köylülerinin yanı sıra esnafta terk edildikleri yerde açlıktan durumu ağırlaşan köpekleri kent merkezinde veterinere tedavi ettirdi.

Emirli yaylasındaki terk edilen köpekler

Çevre halkından hayvan sever Sinan Ergen, “Buraya terkedilen sokak köpeği sayısının yaklaşık 30 olduğunu düşünüyoruz. Birkaçını bulduk besledik ve tedavi ettirdik, diğerleri ise aç oldukları için bölgedeki şantiyeye kadar ulaşmışlar. Bazıları çevre köylere sığınmış. Köpekler hasta, aynı zamanda da çok açlar. Bu konuda sayın valimizden, yetkililerimizden yardım istiyoruz. Bu köpekleri, hayatlarını devam ettirebilmeleri için kurtarmamız gerekiyor” dedi.

Emirli Yaylası’nda taş ocağı şantiyesi çalışanı Bayram Ali Yıldırım, “Bu zavallı köpekleri buraya bırakanlar, bunu nasıl bir vicdanla yapabilmiş. Bunlara burada bakmamak, kovalamak olmaz vicdan lazım. Elimizden geldiğince bakıyoruz. Köpeklerin buradan kurtarılması lazım, önümüz kış ve bu yaylada kışın kimse kalmayacak. Eğer alınmazsa ölürler” diye konuştu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here