Ana sayfa Haberler İçimizden biri: Sattığı oyuncaklarla sokak hayvanlarına umut oluyor

İçimizden biri: Sattığı oyuncaklarla sokak hayvanlarına umut oluyor

693
0
Oyuncak satarak mama satın alan Songül Ünal sokak kedilerini besliyor

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde oyuncak satarak ekmeğini kazanan Songül Ünal, kazancının çoğunu sokak hayvanlarının bakımı için harcıyor.

Geçimini sağlamak ve sokak kedilerine bakabilmek için oyuncak satışı yapıyor

Son zamanlarda çoğunlukla hayvanlara şiddet haberleriyle karşınıza çıksak da, arada içimizi ısıtan haberler de alıyoruz. Bu haberimiz de hayvanlara kıymayı değil yaşatmayı seçen güzel insan Songül Ünal ile ilgili. Songül Ünal, örnek davranışıyla mahallelinin ve hayvanseverlerin takdirini kazanmış durumda. Biz de Songül Ünal’ı örnek davranışı için tebrik ediyoruz.

Sokak kedilerini hem seviyor hem besliyor

Samsun’un Vezirköprü ilçesine bağlı Mehmet Paşa Mahallesi’nde yaşayan 3 çocuk annesi Songül Ünal, Köprülü Mehmet Paşa Parkı’nın yanında açtığı tezgahında oyuncak satarak geçimini sağlıyor. Hayvan sevgisi ile bilinen Ünal, kazandığı parayla sokak hayvanlarının bakımını sağlıyor. Evinin önünde toplanan kedileri her gün mamayla besleyen Songül Ünal, hasta ve yaralı sokak hayvanlarını da tedavi için veterinere götürüyor.

Sokak kedilerinin tedavisini de kendi yaptırıyor

Hayvanları sevdiğini belirten Songül Ünal, “Vezirköprü’de ne kadar aç ve açıkta sokak hayvanı varsa hepsini ben beslemeye çalışıyorum. Bulduğum hasta ve bakımsız hayvanları hastalık saçmasınlar diye alıp veterinere götürüyor, tedavilerini yaptırıyorum. Bu yüzden Vezirköprü’deki veterinerlerin hepsi beni tanır. Bana ‘Sen önce aç karnını doyur’ diyorlar. Oyuncak ve hurda satarak kazandığım paranın büyük kısmını 70’e yakın sokak hayvanın bakımına ayırıyorum. Bazen öyle oluyor ki elektrik ve su faturalarını ödeyemediğim anlar oluyor. Bu yüzden elektrik ve suyum kesiliyor. Sokak hayvanlarına herkes ilgi göstermeli” ifadelerini kullandı.