Ana sayfa Haberler Sabiha Gökçen Havalimanı taksicileri, hayvanlarını besledi

Sabiha Gökçen Havalimanı taksicileri, hayvanlarını besledi

380
0
Sabiha Gökçen Havalimanı'nda görevli taksi şoförleri sokak hayvanlarını besledi

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda görevli taksi şoförleri, sokakta yaşayan köpekler için 300 kilo mama dağıttı, köpekleri elleriyle besledi. 

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma günü etkinliklerine İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda görev yapan Sabiha Gökçen Havaalanı Taşıma ve İşletme Kooperatifi’ne (SAWKOOP) bağlı taksiciler de katılım gösterdi. Yıl içerisinde belirli periyotlarla gerçekleştirdikleri sokakta yaşayan köpeklere mama dağıtma etkinliğini bu sefer 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma gününe denk getirdiler. Taksiciler, İstanbul’un Tuzla ilçesinde Akfırat Mahallesi’nde bulunan sokak köpeklerine 300 kilo mama dağıttı. Bazı köpekleri ise elleriyle besledi. Dağıtılan mamalar, havalimanında görev yapan taksici esnafının kendi aralarında topladığı paralar ile alındı. Gerçekleştirilen etkinlik, yıl içerisinde birçok kez yapıldığının bildirdiler.

Taksiciler hayvanları yıl içinde farklı zamanlarda beslediklerini de duyurdular

Sokaktaki hayvanların çok zor şartlar altında yaşadığını belirten taksi şoförü Mustafa Uygun, ”Yaklaşık 15 senedir Sabiha Gökçen Havalimanı’nda taksi şoförlüğü yapmaktayım. Yılın belli zamanlarda sokak hayvanları ve yardıma muhtaç hayvanlar için para topluyoruz. Topladığımız paralar ile onlara çeşitli yardımlarda bulunuyoruz. Sokaktaki hayvanlar çok çetin şartlarda yaşıyor. Gerekli yardımları sürdüreceğiz“ dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here