Ana sayfa Haberler Rinti Ankara Barosu tarafından sahiplenildi

Rinti Ankara Barosu tarafından sahiplenildi

444
0
Rinti Ankara Barosunda iş başı yaptı

Sabah saat 8’de ağlarken bulunan ve sahiplendirilmesi için ilan açılan yavru köpek Rinti hem ekşisözlük, hem twitter üzerinde yoğun ilgi gördü. Ankara Barosu Başkanı Av. Erinç Sağkan tarafından sahiplenilen yavru şimdi Ankara Barosunda bekçilik yapıyor.

Ankara’da saat sabah 8’de işe giderken yolda bulduğu ağlayan yavru köpeği koruma altına alan kişi tarafından sosyal medya üzerinden yürütülen yavru köpeği sahiplendirme girişimi mutlu sona ulaştı. Ekşi sözlük üzerinde eğlenceli ve şakalı bir post oluşturulan yavru köpek gerek tüy rengi gerek güzel yüzü üzerinden onlarca iltifat topladı. Kolay güvenen ve korkak yapısını eğlenceli şekilde dile getiren kullanıcının postu sosyal medya üzerinden yüzlerce kişinin ilgisini çekti. Twitter üzerinden de sahiplendirme ilanı açılan yavruya talip çoktu ama yuvalandığı yer herkesi hem şaşırttı hem gülümsetti.

Sahiplendirme ilanını açan kişinin yine sosyal medya üzerinden yaptığı güncelleme şu şekilde oldu, “ İki gün önce Ankara Barosu ile skype üzerinden yaptığı iş görüşmesine bugün olumlu sonuç alarak Ankara Barosunun Gölbaşı tesislerinde bekçi olarak işe başlamıştır.”

Espri ve şakalar ile başlayan şanslı yavru köpeğin hikayesi doğal olarak şakayla devam etti. Ankara Barosu Başkanı Avukat Erinç Sağkan tarafından sahiplenilen sevimli yavru köpeğe burda ‘Rinti’ adı verildi. Etrafına çok kısa sürede alışan ve uyum sağlayan Rinti artık Ankara Barosunda hayatına devam edecek.

Ankara Barosunun twitter hesabından son halinin resimleri paylaşılan Rinti artık dosta korku düşmana güven verecek. Rinti’nin sevimli ve komik hikayesinin tatlı sonu sosyal medyada çok kısa sürede binlerce beğeni aldı. Köpeğin büyüdüğünde işlerin değişeceği ve Rinti’nin ilerde dosta güven ve düşmana korku salacağı günleri bekleyeceklerini belirten twitter kullanıcıları Rinti için twitter hesabı açılmasını dilediklerini belirttiler.