Ana sayfa Haberler Otomobille köpeğini ezip kaçan sürücüyü arıyor

Otomobille köpeğini ezip kaçan sürücüyü arıyor

801
0

Denizli’de vahşet! Denizli’nin Pamukkale ilçesinde sorumsuz bir sürücünün önce çarpıp, sonra da yardım etmek yerine ezerek kaçtığı köpeğin sahibi Hasan Çakıcı, adalet arıyor. Hem polise giden hem de savcılığa suç duyurusunda bulunan Hasan Çakıcı köpeğine bunu yapanın bulup cezalandırılmasını istedi.  

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde, yolda kendi halinde uzanan Fındık adındaki köpek, üzerinden araba geçmesi sonucu hayatını kaybetti. Yakınlarda bir market sahibi olan Hasan Çakıcı, marketinin güvenlik kamerasının otomobilin köpeği ezme anını kaydettiğini söyleyerek polise başvurdu. Çakıcı aynı zamanda sürücünün yakalanıp gerekli cezayı alması için savcılığa suç duyurusunda bulunmayı ihmal etmedi.

otomobille ezilen fındık, güvenlik kamera görüntüleri

Üzücü olay pazar günü sabah 08:00 sularında Pamukkale ilçesine bağlı Zeytinköy Mahallesi’nde gerçekleşti. Tekelipınar Caddesi’nde market sahibi olan esnaf Hasan Çakıcı’nın 4 yaşındaki köpeği Fındık’a, plakası ve sürücüsü henüz tespit edilemeyen bir otomobil çarptı. Cani sürücü daha sonra köpeğin üzerinden bilinçli olarak geçerek kaçtı, daha sonra köpek yaralı halde marketin önüne geldi. Hasan Çakıcı markete döndüğünde köpeğini kanlar içinde görünce hemen telefonuna uzanarak veterineri aradı ve acil destek istedi. Tedavisi için canla başla çalışılan köpek 2 saat sonra hayatını kaybetti. Çakıcı güvenlik kamerasındaki görüntüleri izlediğinde olay anının tamamıyla kaydedildiğini anladı. Derhal polise giden Çakıcı, savcılığa da suç duyurusunda bulunmayı ihmal etmedi. Çok sevdiği köpeğini kaybettiği için kahrolan Hasan Çakıcı, mahalle insanının da çok sevdiği Fındık’ı marketinin bahçesine gömdü.

‘En azından dursaymış’

3 yıldır baktığı Fındık’ı sokakta sahipsiz halde bulduğunu ve baktığını söyleyen Hasan Çakıcı, “Sabah yolda yatarken sorumsuz bir sürücü köpeğimi görmüyor ve otomobilin iki tekerleğiyle hayvanın üzerinden geçiyor. En azından dursaymış. Otomobil resmen zıplamış ama sürücü daha sonra kaçmış. Fındık dışında sokaktan sahiplendiğimiz 2 köpek daha var. Kazanın ardından iç organları zarar görmüş. 2 saat sonra gözlerinden yaş geldi ağladı. Ondan sonra da zaten titreyerek can verdi” ifadelerini kullanarak üzüntüsünü paylaştı.

fındıkın sahibi hasan çakıcı

‘Kızım gibiydi’

Örnek bir hayvansever olan Hasan Çakıcı marketinde 1 papağan, 2 karga, 13 kuş, 8 sokak kedisi, 2 köpek ve 1 sincap besliyor. Çakıcı Fındık’a bunu yapanların mutlaka bulunmasını istediğini ifade ederek “Fındık benim evladım gibiydi. Çok canım yanıyor, benim için kendi öz kızımdan farksızdı. Müşterilerimiz onu çok severdi, mahallemizin de maskotu gibiydi. Ezdikten sonra hiç mi vicdanın sızlamadı be kardeşim? Sen bunu fark ettin ve durmadan çekip gittin. Şuan ben ona katil gözüyle bakıyorum. En azından durup bir baksaydı, ben de o zaman “Farketmemiş, insanlık hali” derdim. Konuyla ilgili polise şikayetçi olduk. Bu insanın cezasını çekmesini istiyoruz. Hayvanlar da bizim gibi can taşıyor. Onların tek derdi var, sevilmek” dedi.

hasan çakıcı ve hayvanları