Ana sayfa Haberler Çuval içindeki hamile köpeği minik Arif’in dikkati kurtardı

Çuval içindeki hamile köpeği minik Arif’in dikkati kurtardı

1173
0
hamile köpek kurtarıldı

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde çuval içerisine koyulup yol kenarına terk edilen hamile köpek, 7 yaşındaki Arif Çolakça’nın dikkati sayesinde kurtarıldı.

Kadirli ilçesine bağlı Yusuf İzzettin Mahallesi Kadirli- Sumbas Karayolu üzerinde, babası Memduh Çolakça’nın kullandığı otomobille giden Arif Çolakça, pencereden dışarıyı seyrederken bir gariplik farketti. Yol kenarındaki bir çuvalda hareket olduğunu gördü. Minik Arif’in uyarması üzerine babası Memduh Çolakça aracı durdurdu. Çuvalın yanına giden Memduh Çolakça, ağzı bağlanmış çuval içerisindeki köpeği kurtardı. Hamile olduğu fark edilen köpeğe, yakındaki Organize Sanayi Bölgesi’ndeki tekstil fabrikası işçileri yardım eli uzattı. İşçiler tarafından mama ve su verilen hamile köpek, Kadirli Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon ve Barınak yetkili görevlilerince teslim alındı. Hamile köpek tedavisi ve bakımının yapılması için barınağa götürüldü. Köpeğin sağlık durumunun şuan için iyi olduğu öğrenildi.

Memduh Çolakça, köpeği oğlu sayesinde kurtardıklarını belirterek, “Yol kenarındaki çuvalın hareket ettiğini gören oğlum, ‘Baba, çuval hareket ediyor. İçinde bir şey var’ dedi. Ben de hemen aracımı durdurarak yanına gittim. Çuval içerisinde köpek olduğunu gördüm. Çuvalın ağzını bir iple bağlamışlar. Hemen ipi keserek köpeği çıkardık” dedi.

Kadirli Belediyesi Hayvan Barınağı sorumlusu veteriner hekim Murat Taş ise haber verilmesi üzerine fabrikaya gelerek gebe köpeği aldıklarını, tedavi, bakım ve beslemesini yapacaklarını kaydetti.