Ana sayfa Haberler Annesi ölen sahipsiz sıpaya ilçe halkı sahip çıktı

Annesi ölen sahipsiz sıpaya ilçe halkı sahip çıktı

213
0
Muş Karaağaçlı ilçesindeki halk ve çocuklar sıpayı sahiplendi

Muş’ta daha 4 günlükken annesi ölen sıpaya vatandaşlar sahip çıktı. Vatandaşlar, ‘Güllü’ ismini verdikleri sıpayla oyunlar oynuyor ve onu biberonla besliyor.

Muş merkeze bağlı Karaağaçlı ilçesinde doğduktan 4 gün sonra annesi ölen sıpa ortada kaldı. Sahipsiz sıpaya Karaağaçlı ilçe sakinleri ve çocuklar sahip çıktı. Sıpayı yanlarında ayırmayan vatandaşlar, onu kıraathaneye bile götürüyor. Sıpanın adını ‘Güllü’ koyan vatandaşlar kıraathanede ona şeker veriyor, günde 4-5 kez de biberonla besliyor. Çocuklar, evlerden getirilen ya da marketten edindikleri sütle beslenen sıpayla oyunlar oynuyor, eğleniyor. İlçe sakinlerinden Erhan Güngörmüş, “Halkımız günde 4-5 defa sıpaya biberon yardımıyla süt veriyor. Sıpa, kahvenin önünden hiçbir yere ayrılmıyor. Sıpa, adeta buraların maskotu oldu. Halkımız ve özellikle çocuklar, onu çok seviyorlar. Herkes onunla oynamaya çalışıyor.  Öksüz olduğu için çok seviliyor ve sütü eksik edilmiyor” diye konuştu.

Sıpayı kavun ile beslerken çekilmiş bir resim

Sıpanın çok akıllı olduğunu ve acıkdığında yanlarına geldiğini söyleyen Erhan Güngörmüş, “Aç olduğu zaman, bir takım sesler çıkarıyor. Çıkardığı sesten anlıyoruz ki aç, bizler de temin ettiğimiz sütü, biberon yardımıyla ona veriyoruz” dedi.

Annesiz kalan sıpayı biberon ile besliyorlar

Çevredeki çocuklar da sıpayla oyunlar oynayarak vakit geçirdiklerini, aç olduğu zamanlarda ise sırayla beslediklerini belirtti.

Çocuklar öksüz sıpayla oyun oynayarak vakit geçiriyorlar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here