Ana sayfa Haberler Muhtar yolda bulduğu halsiz yavru baykuşa sahip çıktı

Muhtar yolda bulduğu halsiz yavru baykuşa sahip çıktı

338
0
Muhtar yolda bulduğu halsiz yavru baykuşa sahip çıktı
Fotoğraf: BirGün

Balıkesir’in Burhaniye ilçesine bağlı Ören Mahallesi muhtarı İlker Kurt, yolda halsiz halde bulduğu yavru baykuşu sahipsiz bırakmadı.

Burhaniye’de Ören Mahallesi Muhtarı İlker Kurt, bir süre ince bir cenaze töreni için bulunduğu Memiş Mahallesinde halsiz bir halde duran yavru kuşu farketti. Baykuş’u kaderine terketmeyi uygun bulmayan güzel yürekli muhtar yavru baykuşu muhtarlığında koruma altına aldı.

Muhtar İlker Kurt, kuşlar hakkında fazla bilgisi olmadığı için mahalle sakinlerinden öğretmen Gülay Kanlı’dan yardım almaya başladı. Yaban hayvanlarının da insanların korumasına ihtiyacı olduğunu belirten muhtar, “Yavru baykuş birkaç gündür evimizde, muhtarlıkta misafir ettik. Halsiz olan kuş canlandı, daha hareketli bir hale geldi. Bu baykuşumuzu sağlığına kavuşunca, Burhaniye Doğa Koruma ve Mili Parklar Şefliğine teslim edeceğim. Gelecek neslin, aynı şekilde hayvanları görebilmesi için doğadaki hayvanlarımızı korumamız gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Öğretmen Gülay Kanlı ise “Muhtarımız, yapabileceği ne varsa araştırmış düşünmüş. Soruşturduk ve veterinerleri aradık. Yavru baykuşu sağlığı yerine gelince Milli Parklar Şefliğine teslim edeceğiz. Biz elimizden geldiği kadar bu hayvanı korumaya kollamaya çalıştık. Arkadaşıma merhamet duygusundan dolayı, duyarlılığından dolayı teşekkür ediyorum,” dedi.