Ana sayfa Haberler Muğla’da Vahşet! Tüfekle vurulan eşek hayatını kaybetti

Muğla’da Vahşet! Tüfekle vurulan eşek hayatını kaybetti

423
0
Tüfekle ateş açılan eşeklerden biri öldü diğeri yaralı halde kaçmayı başardı

Muğla’nın Menteşe ilçesinde kimliği bilinmeyen kişi ya da kişilerce 2 eşek, tüfekle vuruldu. Eşeklerden 1’i ölürken, diğeri ise yaralandı. Jandarma ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

Son günlerde hayvana şiddet haberleri ne yazık ki tüm hızıyla artıyor. Bu konuda gönüllüler ve dernekler sürekli farkındalık oluşturmak için çalışsa da herhangi bir ilerleme kaydedilemiyor. Sıradaki şiddet haberi Muğla’dan. Menteşe’nin Kozağaç Mahallesi’nden Kavaklıdere ilçesine giden orman yolundaki Gökçukur Yaylası’na 3 kilometre uzaklıkta olan Sarı Damla bölgesindkei çeşmeden bugün öğle saatlerinde su doldurmaya gidenler, etrafa yayılan kötü kokunun kaynağını aradıklarında eşek ölüsü ile karşılaştı. Eşeğin vücudunda saçma izleri gören vatandaşlar durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. Bölgeye sevk edilen jandarma ekipleri soruşturma başlatırken, ölen eşekten başka bir eşeğin daha tüfekle ayağından vurulduğunu ve ormanlık alana doğru kaçtığını tespit etti. Kaçan yaralı eşeğin bulunması için çalışma başlatıldı. Eşeğin ölüsü, belediye görevlileri tarafından bölgeden alınarak başka bir yere gömüldü.

muğla'da vahşet eşeğe tüfekle ateş açıldı

İsmini vermek istemeyen bir vatandaş olaya tanık olduğunu belirterek, “Bir hayvana bunu yapan kişiler insana ne yapabiliraklıma getirmek istemiyorum. Yalnız şunu söyleyebilirim ki bu eşek başka bir yerde öldürüldü ve araçla buraya getirilerek atıldı. Diğer eşek ise burada vuruldu ancak yaralı olarak ormana kaçtı. Kasten öldürme suçundan bunu yapanların yargılanmasını gerekiyor” diye konuştu. Jandarma ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.