Ana sayfa Haberler Yavru kedi lüks otomobilden çıkmak bilmedi

Yavru kedi lüks otomobilden çıkmak bilmedi

410
0
Muğla'da park halindeki araca saklanan yavru kedi korkuttu

Muğla’da park halindeki lüks bir otomobilin motoruna giren yavru kedi, sıkıştığı yerden güçlükle kurtarıldı. Sokağa bırakılan kedi, aynı aracın motor kısmına tekrar girince vatandaşlara zor dakikalar yaşattı.

Muğla Menteşe ilçesinin Orhaniye Mahallesi İsmet Çatak Caddesi’nde yavru kedi park halinde bulunan Hüseyin Nizamoğlu’na ait otomobilin motor kısmına girdi. Yavru kediyi, bir yerel gazetenin yazı işleri müdürü Hüseyin Atılgan fark etti.

Gazete çalışanları yavru kediyi çıkarmak için adeta seferber oldu. Yaklaşık 20 dakikalık çalışma sonrası kedi, Hüseyin Atılgan tarafından bulunduğu yerden kurtarıldı. Su ve süt verilen yavru kedi, bir süre sonra kaçarak ikinci kez aynı aracın motor kısmına girdi.

Yavru kedi aracın altından eldiven giyen bir yardımsever vatandaş sayesinde çıkarılabildi.

Motor kısmında aracın klaksonuna basılarak çıkarılmaya çalışılan yavru kedi, bu kez de aracın sağ arka tekerleğinin üst bölümüne girdi. Yaklaşık 1 saat süren çalışmanın ardından yavru kedi, çevredeki vatandaşlardan Erdinç Çakır tarafından eldiven kullanılarak bulunduğu yerden çıkarıldı. Yavru kedi daha sonra yerel gazetede grafiker olarak çalışan Elif Ertan tarafından sahiplenildi.

araçtan çıkarılan yavru kedi Elif Ertan tarafından sahiplenildi

Kurtarma çalışmalarını izleyen vatandaşlar, “Kedi, lüks otomobilin konforundan vazgeçemedi” diyerek, espri yaptı.

Yavru kedi artık güvende