Ana sayfa Haberler Mucize kedi İstanbul yuva arıyor

Mucize kedi İstanbul yuva arıyor

912
0

İstanbul’da bir otomobilin, motorun da bulunduğu ön kaporta kısmına sıkışan yavru kedi bu halde yaklaşık 700 kilometrelik yolculuğa çıktı. Antalya’da kurtarılan mucize kediye “İstanbul” adı verildi ve yuvalandırılmaya karar verildi.

Antalya’nın Konyaaltı ilçesi Gürsu mahallesi sakinleri 34 plakalı bir aracın kaputundan gelen seslere kayıtsız kalamadı. Mahallenin hayvanseverlerinden Ulaş Kaşıkçı’ya ulaşan mahalle sakinleri bu 34 plakalı aracın ön kaporta kısmında sıkışıp kalan yavru kediyi buldular. Yavru kedi, Ulaş Kaşıkçı ve eşi Nurgül Kaşıkçı yardımıyla otomobilin motorundan 2 saatlik uğraş sonrası kurtarıldı. Aracın sahibinin yaptığı açıklama ise mahalle sakinlerinin kanını donduracak cinstendi. 34 plakalı araç sahibi yolculuk esnasında yavru kediyi farkettiğini ama onu çıkartamadığı için yola devam ettiğini söyledi.

mucize kedi istanbul

Kurtarıcıları Ulaş Kaşıkçı ve Nurgül kaşıkçı yavru kediyi direk veterinere götürüp ilk tedavilerini yaptırdı. Kediye “İstanbul” adını veren çift yavrunun mucize kurtarılma haberini alan onlarca kişinin veterineri arayıp sahiplenmek istediğini söylediğini fakat kendilerine ulaşan olmadığını belirtti.

Sosyal medya aracılığıyla kedilerini sahiplendirmek için ilan oluşturan hayvansever çift “Henüz sahiplendiremedik. Tüm tedavileri yapıldı ve sağlık sorunu yok. Kedimize uygun koşullarda bakılabilecek bir yuva arıyoruz” dedi.

istanbul adı verilen kedi