Ana sayfa Haberler Milli sporcunun sahip çıktığı yavru kediye süt anne müjdesi

Milli sporcunun sahip çıktığı yavru kediye süt anne müjdesi

517
1
hayatta kalan yavru kedi süt anne ile buluştu

Karaman’da milli atletizm sporcusu Figen Aşık’ın sahip çıktığı, ölüme terk edilen yavru kedilerinden kötü haber geldi. Figen Aşık’ın enjektörle süt vererek beslediği kedilerden 3’ü öldü. Son yavru kedi için süt anne bulunması sevindirdi.

Kazım Karabekir Paşa Mahallesi’ndeki yaşadığı evin kapının önündeki çocukların kutu içerisinde henüz gözleri açılmamış yavru kedilerle oynadığını fark eden Figen Aşık, çevrede araştırma yaptı. Yavru kedilerin ağzı kapatılmış kutu içerisinde çöp kutusunun yanına bırakıldığını ve kutunun üzerine taş koyularak kedilerin ölüme terk edildiğini belirledi. Yavru kedileri evine alarak onları hayatta tutabilmek için mücadele etti. Kedilerden 3’ü maalesef hayat mücadelerine yenik düştü. Geriye kalan son yavru kedi için Karaman Doğa ve Hayvanları Koruma Topluluğu (KARDOHAK) üyeleri tarafından süt annesi bulundu. Süt annesiyle buluşan yavru kedi hayata tutundu.

milli sporcumuzun kurtardığı kedi süt anne ile buluştu

KARDOHAK üyesi Said Topçu, doğadaki bütün canlıların yaşam hakkı olduğunu belirterek, ”Bizler ölüme terk edilen yavru kedilerden, basında çıkan  haberler sayesinde bilgi sahibi olduk. Milli sporcu Figen Aşık’ın gayretle yavruları hayatta tutmak için çabaladığını gördük; ama çok küçük olan yavru kediler, anneye muhtaç oldukları için maalesef direnememişler. Grup üyelerimizle birlikte süt anne arayışına girdik ve 4 tane süt anne tespit ettik. Yavru kedimizi süt annelerin yanına bıraktık. 1 anne kedi yavru kediyi benimsedi ve emzirmeye başladı. 3 yavrunun ölümüne çok üzüldük ama en azından 1 yavru kediyi kurtarabilmenin mutluluğunu yaşadık” diye konuştu.

1 YORUM

Comments are closed.