Ana sayfa Haberler Mersin’de, Türkiye’nin ilk barınak pet kuaförü

Mersin’de, Türkiye’nin ilk barınak pet kuaförü

267
0
tüyleri kesilen ve yıkanan köpekler bakıcılarıyla poz verdi

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Kaşlı Geçici Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde pet kuaför uygulamasını hayata geçirdi. Burada bakıma muhtaç hayvanların tüyleri tıraş ediliyor.

mersin'de barınaktaki köpekler düzenli olarak yılda iki kere tıraş ediliyor

Kaşlı Geçici Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi, Türkiye’nin en büyük geçici hayvan bakım ve rehabilitasyon merkezi unvanına sahip. 247 bin metrekare arazi üzerine kurulan sahipsiz hayvanlara imkanlar sunuyor. Bunun yanı sıra pet kuaför hizmeti de vermeye başladı. Cerrahi operasyonlardan medikal desteklere, fizik tedaviden çeşitli rehabilitasyon imkanlarına kadar her detayın düşünüldüğü bakımevinde, aşılama, kısırlaştırma ve küpeleme gibi hizmetlerin yanı sıra tıraş hizmeti de veriliyor. Bakımevinde, sahipsiz hayvanların periyodik hijyenik ve estetik bakımları yapılıyor. Şu anda 467 kedi ve 655 köpeğin yaşadığı barınakta, hayvanların yılda 2 kez tüyleri kesilip, bakımları yapılıyor.

barınaktaki köpek yıkanırken

Tıraştan banyoya, tırnak kesimlerinden tüy taramaya kadar pek çok hizmetin sunulduğu pet kuaförde, ayrıca özel ayak bakımıyla kedi ve köpeklerin hijyenik bakımları gerçekleştiriliyor. Pet kuaförde, 1 veteriner hekim, 1 tekniker ve 1 yardımcı personel görev yapıyor.

yıkanan köpeğin tüyleri kurutuluyor

Barınakta geçici olarak misafir edilen hayvanların sıcak bir yuvaya kavuşması için de çalışma yürütülüyor. 2018 yılının son 6 aylık diliminde 156 kedi ve 467 köpeği sahiplendirildi. 2019 yılının ilk 6 aylık döneminde ise 328 kedi ve 510 köpeğin sahiplenilmesine öncülük etti. Kaşlı Geçici Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde aynı zaman diliminde bakım ve tedavisi yapılan bin 256 kedi ve 2 bin 329 köpek de tekrar yaşam alanlarına bırakıldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here