Ana sayfa Haberler Nesli tükenmekte olan Mısır akbabası doğaya bırakıldı

Nesli tükenmekte olan Mısır akbabası doğaya bırakıldı

390
0
Etkinlik ile doğaya salınan mısır akbabasının resmi

Mersin’de 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeni ile düzenlenen etkinlik kapsamında, hızla nesli tükenmekte olan Mısır akbabası, doğaya salındı.

Kaşlı Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe yüzlerce öğrenci rağbet gösterdi. Geçtiğimiz haftalarda yaralı olarak bulunan, nesli tükenme tehlikesi altında olan Mısır Akbabası’nın sağlığına kavuştu. Etkinlik tarihine rastlayan Tarsus Hayvan Parkı’nda tedavi edilen ve sağlığına kavuşturulan Mısır akbabası etkinliğin bir parçası olarak doğaya bırakıldı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de hayvan dostu öğrencilere sokak hayvanlarını beslemelerine teşvik olması amacıyla mama dağıttı.

Mısır akbabasına yakın çekim

Başkan Vahap Seçer, “İçinde bulunduğunuz hayvan barınağı oldukça geniş br donanıma sahip. Burada hayvan sağlığına kavuşması için gerekli imkanlara sahibiz. Yaralı hayvanların tedavilerine ilişkin önemli faaliyetler yapılmakta. Herhangi bir sebeple sakatlanmış hayvanlarımızı rehabilite edecek ortamımız mevcut. Merkezimiz içerisinde ameliyathanemiz, laboratuvarımız bulunmakta. Burayı daha da geliştirmek istiyoruz. Mersin’in her bölgesinde bunun gibi hayvan bakım evleri oluşturma projemiz var. Bozyazı projemiz hayata geçti. Silifke’de inşaatına yeni başlayacağımız bir projemiz var. Oradaki 14 dönüm arsa üzerinde bir hayvan bakım merkezi kurulacak. Anamur’dan Tarsus’a kadar her bölgede, hizmete sunacağımız hayvan bakım evlerini, ihtiyaç oranında hayata geçireceğiz” dedi.