Ana sayfa Haberler Mersin’deki Miyav Park yenilendi

Mersin’deki Miyav Park yenilendi

917
0
Miyav Park'ın uzaktan çeilmiş fotoğrafı

Mersin’de sahipsiz ve yardıma muhtaç kedilere ev sahipliği yapan Miyav Park yenilendi. Yapılan yenileme çalışmaları kapsamında parka, kedilerin rahatça dinlenebileceği ve uyuyabileceği tam 24 girişi bulunan bir Miyav Palace da yerleştirildi.

Her gün yüzlerce kedinin karnını doyurduğu ve oyun alanı olarak kullandığı Miyav Park, sahipsiz kedilere daha iyi hizmet verebilmek adına Büyükşehir Belediyesi ekiplerince yenilendi. Sokak kedilerinin daha konforlu ve keyifli bir ortamda yaşaması için Miyav Park’ın zemini, aydınlatma sistemleri elden geçirildi. Güvenlik amacıyla Miyav Park etrafını çevreleyen tel örgüler yenilendi. Özel olarak Miyav Park için tasarlanan ve buradaki kedilerin oyun oynadıkları alanlardaki korkuluklar da halatlarla kaplandı.

Miyav park yenilendi

Miyav Park’ın zeminin altındaki toprak, suyu emmediği için su birikmesi yaşanmaktaydı. Bu durumun önüne geçilmesi içinde gerekli tadilatlar yapıldı. Bu tadilatlar kapsamda zemin beton parke ve kumla dolduruldu. Miyav Park’ın zemininin 13 santim kadar yükseltilmesi sağlandı. Yapılan çalışmalar kapsamında parka, kedilerin rahatça dinlenebileceği ve uyuyabileceği yeni bir alan yapıldı. 24 girişi bulunan alana Miyav Palace adı verildi.

Kediler için özel olarak tasarlanan oyun alanları, uyku evleri, otomatik değişen su kapları, günde 2 kez tazelenen mamaları ve doğal çim alanları gibi özellikleriyle öne çıkan park, yenileme çalışmaları sonrası sahipsiz kediler için daha konforlu ve güvenli bir ortam sağlayacak.