Ana sayfa Haberler Kuyuya atılan 4 yavru köpekten sadece biri kurtarılabildi

Kuyuya atılan 4 yavru köpekten sadece biri kurtarılabildi

602
0
Kurtarılan yavru köpeğe 'Mucize' adı verildi

Mersin’in Mut ilçesinde kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından 4 yavru köpek çuvala konulup ağzı bağlanılarak kuyuya atılmış bulundu. 4 yavru köpekten sadece biri kurtarıldı. Koruma altına alınan yavru köpeğe ‘Mucize’ adı verildi.

Mut İlçesi Kayabaşı Mahallesi sakinleri, kırsalda bulunan bir su kuyusundan gelen köpek sesleri üzerine Büyükşehir Belediyesi itfaiyesine ihbarda bulundular. Olay yerine giden itfaiye ekipleri kuyunun içine girdiler. Yavruların bulunduğu çuvalı su kuyusundan çıkardılar. Çuvalın içini açan itfaiye ekipleri korkunç bir manzara ile karşı karşıya kaldı. Çuvalın içine atılmış 4 kardeş yavrudan 2’sinin cansız bedeni çıktı çuvaldan. Acı içinde inleyen diğer iki yavru ise ekipler tarafından kurtarıldı.

Mersin'de cuval içinde kuyuya atılan 4 yavru köpekten sadece biri kurtarıldı

Günlerce aç kalmış yavrulara yine ilk müdahale yine itfaiye ekipleri tarafından yapıldı. İlk önce su verilip yüzleri temizlendi. Yakındaki bir köyde bulunan keçilerden süt sağarak yavrulara içirildi. İtfaiye ekipleri, ilk müdahale ardından yavruları Mersin Büyükşehir Belediyesi Kaşlı Geçici Hayvan Bakımevi’ne getirdi. Ancak yavru köpeklerden birinin yüreği ancak buraya kadar dayanabildi ve Bakımevi’nde öldü. Hayatta kalan tek yavru köpeğe, ‘Mucize’ adı verildi. Bakım ve tedavisi devam eden Mucize, kısa sürede bakımevinin ilgi odağı oldu. Tüm yaşadıklarına rağmen hayata sımsıkı tutunan Mucize, bakım ve tedavileri tamamlandıktan sonra sıcak bir yuvaya kavuşmak için kendisini sahiplenecek aileyi bekleyecek.