Ana sayfa Haberler İsmi gibi Şanslı kedinin kurtarılma hikayesi

İsmi gibi Şanslı kedinin kurtarılma hikayesi

357
0
Şanslının yürüteçi ile resmi

Mersin’in Tarsus ilçesinde öğrenci ve öğretmenlerin hayvan sevgisi ve ilgisi bir kediyi hayata bağladı. Adı gibi Şanslı kedi, öğrenciler ve öğretmenler sayesinde yürümeye başladı.

Mustafa İstemihan Talay Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri, yaklaşık 5 ay kadar önce bir derenin içinde 5 yavru kediyi buldu. Öğrenciler durumu öğretmenlerine haber verdi. 5 kediden 1’inin öldüğünü gören öğretmenler 4 yavru kediyi okula getirdi. Yavru kedilerden birinin yürüyemediğini tespit eden öğretmenler ve öğrenciler tedavi için kolları sıvadı. Veteriner kontrolünden sonra kediye, öğrenciler ve öğretmenler tarafından yürüteç tasarlandı. Bu yürüteç ile egzersiz yaptırıldı. Her gün yaptırılan yürüyüş egzersizi ile felçli kedi yürümeye başladı. Şanslı adı verilen kedi, okulda herkesin sevgilisi haline geldi.

Şanslı kedinin yavru iken çekilmiş resmi

Kediyi derede bulan 6’ncı sınıf öğrencisi Baran Aslan, “Hemen Tahsin hocamı çağırdım. Kediyi alıp okula getirdik” dedi. Kedinin iyileşmesine destek olan fen öğretmeni Tahsin Tor ise, “Okulumuzdaki öğrenciler ve veliler, hayvanlar konusunda gerçekten çok duyarlı. Özellikle sokaktaki ihtiyaç halinde olan ve hatta yaralı hayvanları gelip bize ihbar ediyorlar. Biz de mümkün olduğunca sahip çıkmaya ve tedavilerini yaptırmaya çalıştırıyoruz” diye konuştu.

Şanslı kedi artık yürüyebiliyor

Öğrencilerle birlikte yürüteç yapan teknoloji tasarım öğretmeni Levent Sert de, “Bir gün Tahsin hocam yaralı bir kediden bahsetti. Daha doğrusu yürüyemeyen felçli bir yavru kedi. Buna bir yürüteç yapıp, yapamayacağımı söyledi. Ben de öğrencilerimle beraber kedi için uygun bir yürüteç tasarladım. Kedinin bu yürüteç sayesinde yürümesini sağladık. Kediye yürüteç yaptığımız zaman daha yavruydu. 4-5 ay süreç içerisinde kedi iyileşti. Artık yürüyebiliyor, koşabiliyor ve ağaca tırmanabiliyor. İlk halinden eser yok” dedi.

Kedi şanslı ve onu kurtarmak için emek veren öğrenciler ve öğretmenleri

Okul Müdürü Sacid Meltem ise, öğrencilerin hayvanlara karşı duyarlılığını artırma açısından bunun bir örnek olduğunu söyledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here