Ana sayfa Haberler Çöpte bulduğu yavru köpeği biberonla besliyor

Çöpte bulduğu yavru köpeği biberonla besliyor

780
0
yavru köpeği biberon ile besliyor

Mersin’in Tarsus ilçesinde Hasan Karatay, çöp daha yeni doğmuş yavru bir köpek buldu. Yavru köpeği sahiplendi. Hayatta kalabilmesi için onu biberonla beslemeye başladı.

Hasan Karatay, Yenice Mahallesi’nde oturan akrabalarını ziyarete gitti. Tarsus Belediyesi temizlik işçisi Hasan Karatay, evden dışarı çıktığı sırada çöpten gelen sesi duydu. Konteynerin yanına gittiğinde, çöplerin arasında yeni doğmuş yavru bir köpek buldu. Köpeği yanına alıp evine götürmeye karar verdi. Sahiplendiği yavru hayvanı  hayatta tutabilmek için onu biberonla beslemeye başladı. 

çöpten yavru köpek buldu

Yavru köpeği çoktan ailenin bir ferdi olarak gördüğünü anlatan Hasan Karatay, “Konteyner yakınlarına yaklaştığımda ses geliyordu. Ben önce kedi sesi sandım. Konteyneri kontrol etmeye karar verdim. Üst kısımdaki çöpleri kaldırdığımda konteyner içinde alt kısmında daha henüz 2-3 günlük, bir köpek yavrusu gördüm. Onu oradan almadan gelemezdim. Aldım eve getirdim, biberonla beslemeye başladım. Böylelikle hayatını kurtarmış olduk. Bu insan olur, hayvan olur hiç önemli değil, sonuçta bir can taşıyor bu hayvan. Kayıtsız kalamazdım. Her insanın da böyle yapması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Hasan Karatay, yeni doğan köpeği kimin çöpe attığını bilmediğini söyledi. “Bunu hangi insan yapabilir. Yeni doğmuş, daha göbek bağı duran bir köpeği hangi zihniyet ve düşünce ile çöp konteynerine atabilir. Hiçbir canlıya kayıtsız kalmamak gerekiyor. Bu sevimli küçük şey, evimizin maskotu oldu. Onu her gün süt ile besliyorum, temizliyorum” diye konuştu.