Ana sayfa Haberler Öğrenciler barınaktaki hayvanlara kitap okudu, müzik dinletisi sundu

Öğrenciler barınaktaki hayvanlara kitap okudu, müzik dinletisi sundu

383
0
Marmariste öğrenciler barınak ziyaretinde bulundu

Marmaris’te, Hayvanları Koruma Günü kapsamında Belediye Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ne ziyarette bulunan öğrenciler, hayvanlar için kitap okuyup, müzik dinletisi sundu.

Marmaris Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi, sabah saatlerinde öğrenciler ve Marmarisli vatandaşların akınına uğradı. Hayvanları Koruma Günü, kapsamında kreş öğrencilerinden lise öğrencilerine onlarcası, ellerinde ‘Hayvanları koruyalım’, ‘Hayvanlara yaşam hakkı’ yazılı  kağıtlar ile barınağa akın etti. Barınağı dolaşan öğrencilere yetkililer tarafından bilgi verildi. Özel bir kolejin 30 öğrencisi, hayvanlar için kitap okudu. Sonrasında gitar ve flüt çalarak hayvanlara özel müzik dinletisi sundu. Müziği duyan köpeklerin bir anda havlamayı kesmeleri ve kulak kesilmeleri öğrencilerin dikkatini çekti. Ziyaretin sonunda barınak yetkilileri tarafından öğrencilere meyve suyu ve kek ikram edildi.

Marmaris'te sokak hayvanları için kitap okudular

Etkinlikte gitar çalan öğrencilerden Lavin Su Gülbeldek ve flütle ile eşlik eden Sera Bezmen, “Müzik ruhun gıdasıdır sözünden yola çıkarak onları sadece besleyerek değil müzikle de iletişim kurmak istedik. Bizi dikkatlice dinlemelerine hem şaşırdık hem de çok mutlu olduk” dedi. Ortaokul öğrencisi Mehmet Hasçatan ise “Köpekler için kitap okudum. Onların bizleri anladığını düşünüyorum ve kendilerine kitap okumamıza mutlu olacaklarına gerçekten inanıyorum. Havlayan köpeklerin, biz kitap okurken susmaları bunu düşündürüyor” dedi.

barınaktaki köpekler için gitar ve flüt çaldılar

Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı ve Hayvan Rehabilitasyon Merkezi Sorumlusu İhsan Öztürk de “Bu dünya sadece bize ait değil. Hayvanlar, bitkiler gibi tüm canlılarla paylaştığımız yeryüzünde insanlar olarak daha dikkatli, daha paylaşımcı ve daha vicdanlı olmamız gerekmektedir. Biz de belediye olarak bu bilinçle hizmet üretiyoruz. Göreve geldiğimizde ilk işimiz hayvan barınağını rehabilite etmek oldu. İlk etabı biten çalışmalarımız tamamlandığında çok modern bir barınağa kavuşacağız. Tüm çabamız can dostlarımızın da rahat bir yaşam sürmesi” dedi.