Ana sayfa Haberler Marmaris’te adaya terk edilen eşek için seferber olundu

Marmaris’te adaya terk edilen eşek için seferber olundu

237
0
Koca Adaya aç ve susuz terkedilen eşek

Marmaris Koca Ada’ya terk edilen, aç ve susuz kalan zavallı eşeğin kurtarılması için hayvanseverler, sosyal medya üzerinden çağrıda bulundu. Marmaris Hayvan Hakları Derneği (MAHAKDER) Başkanı Tülay Kaya, ” İlgili kurumlardan yardım ve destek istedik ama hala dönüşü olmadı. Aç ve susuz kalan eşeğin kurtarılması için teknecilerden destek istiyoruz” dedi.

Marmaris’e 65 kilometre uzaklıkta bulunan, Koca Ada’ya kimliği belirsiz kişi veya kişilerce bir eşek terkedildi. Adadaki Eşeği gören günübirlik gezi teknesi sahipleri ve tatilciler, hayvanseverlere ulaşıp durumu bildirdi. Su ve yiyecek bulunmayan adada anıran eşeği gören hayvanseverler, birkaç kuruma durumu bildirmesine rağmen sonuç alamadı. Bunun üzerine Marmaris Hayvan Hakları Derneği Başkanı Tülay Kaya, sosyal medyadan yardım çağrısında bulundu.

Koca adaya terkedilen eşek

Konu ile ilgili açıklama yapan Tülay Kaya, “Bize bir eşeğin adaya bırakılarak, kaderine terk edildiği ihbarı geldi. 3-4 gün önce tekne ile birileri tarafından bırakıldığını öğrendik. Yaban eşeği değil, yük taşıması için kullanılmış bir hayvan. Adada su ve yiyecek yok. Tekneciler yanaşarak su ve yiyecek bırakıyormuş. Tekne ayrılırken, ‘Beni kurtarın’ der gibi feryat edip uzun uzun anırıyormuş. Çeşitli kurumlara durumu bildirdik, destek istedik; ancak dönüş olmadı. Aç ve susuz kalan eşeğin kurtarılması için teknecilerden destek istiyoruz. Marmaris Hayvan Hakları Platformu ve derneğimizle birlikte kurtarılması için girişim başlattık. Sosyal medyada paylaşımımızı gören Muğla’nın Ula ilçesindeki bir aile kurtardığımızda eşeğe bakabileceklerini söyledi. Eşeğin durumu iyi değil, bir an önce kurtarılmasını istiyoruz” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here