Ana sayfa Haberler Mardin’de bir ayda 150 sokak hayvanı tedavi edildi

Mardin’de bir ayda 150 sokak hayvanı tedavi edildi

577
0
Barınak yetkilisi sokak köpeği ile ilgileniyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde son bir ayda toplamda 150 sokak hayvanı tedavi edildi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı olan Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi Şube Müdürlüğü’ndeki hayvan hastanesi, kapılarını sokak hayvanları için hep açık tutuyor. Ülke çapında ve bölgede önemli çalışmalara imza atıyor. Hayvan hastanesi bünyesinde röntgen, tam kan sayım cihazı, ultrason ve göz cihazı gibi birçok donanıma sahip. Geçtiğimiz ay içerisinde çeşitli kazalar sebebiyle hayvan hastanesine getirilen 150 sokak hayvanının kırık, çatlak, travma gibi birçok alanda gerekli müdahaleleri yapılarak sağlıklarına geri kavuşmaları sağlandı.  

Mardindeki Barınakta besleme zamanından bir fotoğraf

Hayvan hastanesinde görevli Veteriner Hekim Fatmanur Berhuni, hayvan hastanesinde ortez, protez, katarakt, felçli hayvanlara yürüteç ve birçok operasyon gerçekleştirildiğini bildirdi. Veteriner Hekim Fatmanur Berhuni, açıklamalarına şu şekilde devam etti, “Ülke çapında ve çevre illerde sokak hayvanları rehabilitasyon merkezlerinde bulunmayan donanıma sahibiz.Çeşitli ameliyat malzemesi, katarakt, anestezi gibi birçok cihaz ve imkanın Mardin Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde mevcut bulunmakta. Mardin Valisi Mustafa Yaman’ın kendisi de hayvansever olduğu için merkezimize her zaman desteğini gösteriyor. Bu merkezin tam teşekküllü bir hastane ve barınak olmasında kendisinin önemli desteği vardır. Düzenli olarak burayı ziyaret ederek hayvanların son durumu hakkında bilgi alır. Barınakta birimleri sık sık gezerek hayvanların son durumunu kendisi görür” dedi.