Ana sayfa Haberler Kuyuya düşüp mahsur kalan kediler kurtarıldı

Kuyuya düşüp mahsur kalan kediler kurtarıldı

293
0
Yönetmen ve yapımcı Erol Koçan

Tokat’ın Reşadiye ilçesinde başını plastik su borusuna sıkışan yavru kedi, yönetmen ve yapımcı Erol Koçan tarafından kurtarıldı.

Yönetmen ve yapımcı Erol Koçan, bayram tatilinde Tokat’ın Reşadiye ilçesinde yaşayan annesi Nazmiye Koçan’ın ziyaretine gitti. Annesinin evinin alt katındaki kuyudan sesler geldiğini farketti. Gelen sesler üzerine kontrole çıktı. Seslerin kaynağının kuyuya düşmüş ve mahsur kalmış kediler olduğunu belirledi. Bu kedilerden yavru olanın da başını plastik boruya sıkıştığını fark etti. Bunun üzerine yavru kediyi ve beraberinde kuyuya düşen anne kediyi kuyudan çıkardı. Erol Koçan, çevredeki akrabalarının da yardımıyla yavru kedinin kafasını sıkıştırdığı plastik boruyu kerpeten yardımıyla parçaladı. Erol Koçan, uzun süren uğraşlar sonrası kurtardığı yavru kedi ve annesine süt ve su içirdi.

Bayram tatilini geçirmek için Tokat’ta geldiğini söyleyen Erol Koçan, “Reşadiye ilçesinde annem ile vedalaşmaya gittiğimde, annemin evinin alt katından ses geldiğini duydum. Aşağıya indim, ses kuyudan geliyordu. Kuyunun içinde yavru kediyi gördüm. Kedinin annesi de yanındaydı. Kuyunun içerisine indik, kediyi çıkardık. Borunun içerisine kedinin kafası sıkışmıştı. Onu oradan çıkardık, daha sonra da boruyu kediye zarar vermemek için ufak ufak parçalayarak kurtardık. Sonra annesi ile beraber onlara süt ikram ettik. Hayat kurtarmanın vermiş olduğu mutluluğu ve heyecanı yaşamış olduk” diye konuştu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here