Ana sayfa Haberler Kulakları kesilen yavru köpek Şans okul bahçesinde beslenecek

Kulakları kesilen yavru köpek Şans okul bahçesinde beslenecek

724
0
tedavi olan şans isimli kulakları kesilmiş kangal

Osmaniye’de, kulakları kesildikten sonra görüntüleri sosyal medyada paylaşılarak gündeme gelen Kangal cinsi yavru köpek, Dede Korkut İlkokulu’nda öğrenciler ile büyüyecek. Adı ‘Şans’ konulan kangal, okul bahçesinde barındırılacak ve bakılacak. 

Osmaniye İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Çardak Köyü’nde, kangal cinsi yavru köpeğin kulakları çocuklar tarafından kesildi. Fotoğrafların paylaşılmasıyla olayın sosyal medyada gündem olması üzerine harekete geçen jandarma ile Doğa Koruma ve Mili Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri, kısa sürede köpeği buldu. Jandarma Komutanlığı’na götürülen köpek, Osmaniye Belediyesi Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi Veterineri Bünyamin Akın tarafından sağlık kontrolünden geçirilerek koruma amaçlı olarak Dede Korkut İlkokulu Müdür Yardımcısı Tahsin Şentut’a verildi.

Okulun Köpeği Olacak

Son zamanlarda hayvanlara yönelik olumsuz haberleri takip ettiklerini ve son üzücü olayın ise Osmaniye’de yaşandığını belirten Şentut, “Köpeği, Milli Eğitim Müdürümüz Aydın Bey’in talimatıyla Dede Korkut İlkokulu’nun bahçesinde barındıracağız, orada büyüteceğiz. Okulumuzun köpeği olacak. Milli Eğitim Bakanımız, barınaktan alarak sahiplendiği ve bakanlık binasında baktığı köpeğe Pergel adını koymuş, ardından da her okula bir Pergel projesini başlatmıştı. Okul Müdürü Mehmet Bereketoğlu ile birlikte iyi şartlarda yaşacağı için köpeğimizin adını ‘Şanslı’ koyduk. Farkındalık yaratarak, çocuklarımızı hayvan sevgisini aşılayarak yetiştirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Veteriner Hekim Ali Nuri Yiğit, köpeğin gerekli tedavilerinin yapıldığını belirtirken, HAYTAP İl Temsilcisi Veteriner Hekim Ali Laçinbala, köpeğin kulaklarını çocukların kestiğini anlattı. “Bu bizi çok üzdü. Çocuklarımızı eğitmezsek yarın cinayetler tacizler de artar. Bu eylemler canlılarımıza çok büyük acılar vermekte. Bunlar bizlere emanet edilen küçük canlar. Lütfen daha duyarlı olalım” diyerek konuşmasını tamamladı.

kangal'ın sosyal medyada gündem olan kulak kesme fotoğrafı