Ana sayfa Haberler Kuaföründe 15 kedi ile birlikte çalışıyor

Kuaföründe 15 kedi ile birlikte çalışıyor

696
2
ebru suya batmaz, kuaföründe 15 kedi bakıyor

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde kuaförlük yapan Ebru Suyabatmaz, yaklaşık 3 yıl önce dükkanının önünde gördüğü sokak kedilerini beslemeye başladı. Zaman geçtikçe  mahalledeki tüm kedilerin dükkanın önüne gelmeye başladığını farkettikten sonra dükkanının kapılarını kedilere açan Suyabatmaz, işlerini 15 kedisiyle birlikte yürütmeye başladı.

İzmit Yenişehir Mahallesi Alev Sokak üzerinde kuaför dükkanı işleten Ebru Suyabatmaz, yaklaşık 3 yıl önce dükkanında baktığı ‘Mira’ isimli kedisinin kaybolması üzerine, mahalledeki sokak kedilerine bakmaya başladı. Başlarda dükkanının önüne gelen kedileri beslemeye başlayan Suyabatmaz, zaman içinde tüm kedilerin dükkana gelmeye başladığını görünce dükkanın kapılarını kedilerine tamamen açtı. Ebru Suyabatmaz’ın dükkanında, dükkanı evi gibi gören 8 kedi devamlı olarak yaşarken, bu 8 kediye ek olarak mahalleden katılanlarla beraber toplamda 15 kedi besleniyor. Kedilere her gün düzenli olarak yemek veren, aşılarını ve bakımlarını yapan Ebru Suyabatmaz ise durumundan memnun olduğunu söyledi.

kuaför müşterisi kediyi öperken

“Beslemeye sadece bir kedi ile başladım”

Kendi kedisinin kaybolmasından sonra sokak kedilerine bakmaya başladığını söyleyen Ebru Suyabatmaz, “Bir kedi ile başladı. Mira isminde bir kedimiz vardı. O kaybolduktan sonra biz de hepsine yavaş yavaş bakmaya başladık. Gittikçe de çoğaldılar. Önceliğimiz engelli, hasta, bitkin hayvanlarla başladı. Sonra doğurdular. Biz kısırlaştırdık ama yine de çoğaldılar. Olduğumuz çevrede de bizden başka kimse bakmadığı için hepsi bize geliyorlar. Şikayetçi değiliz. Daha çok olsalar, daha çoğuna da bakarız. Şu an dükkanın içinde kalan 8 tane kedimiz var, ama dışarıdan yemek için gelenler ve yavrularıyla birlikte 15 kedimiz var diyebiliriz” ifadelerini kullandı.

Kedi sevmeyen müşterilerin kendilerine gelmediğini ifade eden Suyabatmaz, “Müşterilerin çok olumsuz tepkileri de var. Tam tersine çok olumlu karşılayanlar da var. Sadece kedi var diye çocuklarıyla birlikte gelenler var. Bir de hepsi aşılı, kısırlaştırılmış, tedavileri yapılıyor. O sebepten güvenebiliyorlar. Çok sorun yaşamadık. Korkanları anlıyoruz, idare etmeye çalışıyoruz. Ama sevmeyenlere çok tahammülümüz yok açıkçası. Gelmek istemiyorlar, biz de onların tercihine saygı duyuyoruz. Kaybımız var, ama biz onları kayıp olarak saymıyoruz. Biz kedilerimizle çok mutluyuz. O yüzden ticari yönünü düşünmüyoruz” diye konuştu.

ebru suyabatmaz ve kedileri

2 YORUMLAR

  1. ” Kaybımız var mı ? Var ama kayıp olarak saymıyoruz onları ”
    Ticari amaçla ticarethane açıyorsun…

  2. Tek başına 14 saat sigortasız çalışan bulmuşsun ticari yönünü düşünmezsin tabi ebru hanım!!!

Comments are closed.