Köpek Bakımı

Ana sayfa Köpek Köpek Bakımı

Köpekler en iyi dostlarımız. Kimi zaman onları insanların bile önüne koyuyoruz. Bu kadar önemsediğimiz dostlarımızın bakımı için çaba harcamamız kadar doğal bir durum da yok tabii ki.

 

Köpek bakımı sayfasında amacımız farklı farklı yerlere bakmanıza gerek kalmadan köpeğinizin bakımıyla ilgili tüm bilgileri size en sade biçimde sunmak. Köpekler yılda kaç defa tüy dökme dönemi geçirirler? Köpeklerin tırnakları nasıl kesilmelidir? Köpekler yıkanmalı mıdır?

 

Bu sorular ilk bakışta sadece kozmetik açıdan bakımı işaret ediyor olsa da; aslında anlamı çok daha fazla. Mesela tırnağı gereğinden fazla uzun olan bir köpek yürürken tırnakların oluşturduğu baskıdan dolayı acı çekebilir; hatta sakatlanabilir. Bu gibi durumların önüne geçebilmek ve köpeğinizin daha mutlu, görüntüsünün de saha sağlıklı olması için köpek bakımına çok dikkat etmek gerekir.

 

Köpek bakımıyla ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz tüm bilgileri size sunabilmek için kendimizi her gün geliştiriyoruz ve öğrendiklerimizi sizinle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.