Ana sayfa Haberler Kediye işkence yapıp, kanıyla çeşme mermerine yazı yazmışlar

Kediye işkence yapıp, kanıyla çeşme mermerine yazı yazmışlar

6060
0
işkence gören kedi yaşam savaşı veriyor

Konya’nın Selçuklu ilçesinde, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, Betül Kayaalp’in evden gezmesi için çıkardığı, ‘Boncuk’ adlı kedisine işkence ettiler. Apartmanın bodrum katına bırakılan kedinin kanıyla bina yanındaki çeşme mermerine yazı yazdılar. Yazının arapça olarak visal (kavuşma) anlamına geldiği tespit edildi. Veterinere götürülen ‘Boncuk’un çenesinde kırık olduğu, başında ödem oluştuğu ve tek gözünün kör olma ihtimalinin bulunduğu ortaya çıktı.

Çenesi kırılan ve işkence edilen kedi boncuğun son hali

Talihsiz olay, 31 Ağustos Cumartesi günü, Selçuklu’nun Bosna Hersek Mahallesi’nde gerçekleşti. Betül Kayaalp, 1 sene önce sahiplenip, ‘Boncuk’ ismini verdiği kediyi gün içinde gezmesi ve hava alması için bir ara evden dışarı çıkardı. Apartmanın önüne giden kedi, uzun süre eve dönmeyince sahibi Betül Kayaalp de dışarı çıktı. Bu sırada Betül Kayaalp, bodrum katından kedi sesi duydu. Hemen aşağı indi ve kedisini dövülerek, işkence yapılmış halde, kanlar içinde buldu. Şok yaşayan Betül Kayaalp, kedisini alıp, bodrum kattan çıktığında, bina yanındaki çeşme mermerine, kan ile arapça yazı yazıldığını gördü. Betül Kayaalp, yaptığı araştırma sonucu yazılan  bu arapça kelimenin, ‘kavuşma’ anlamına gelen visal olduğunu öğrendi. Betül Kayaalp’in veterinere götürmesiyle tedaviye alınan ‘Boncuk’un çenesinde kırık olduğu, başında ödem oluştuğu ve tek gözünün kör olma ihtimalinin bulunduğu öğrenildi. 

işkence ettikleri kedinin kanıyla çeşmeye yazı yazmışlar

Kedisine yapılanların vahşilik olduğunun altına çizen Betül Kayaalp, “‘Boncuk’ öldüresiye dövüldü. Kanı ile kavuşmak anlamına gelen Arapça ‘visal’ yazıldı. Vahşiliği daha nasıl anlatabilirim? Hayvana şiddet, insana şiddetin temelini oluşturur. Her ne olursa olsun bu, kabul edilemez. ‘Boncuk’un çenesi kırık, gözün birinin kör olma ihtimali var, başında ödem oluşmuş. Önümüzdeki süreç onun için çok önemli. Her gün sabah akşam veterinere giderek, tedavisini yaptırıyorum. Boncuk’un hayati tehlikesi devam ediyor. Benim ‘Boncuk’um ölebilir, içim parçalanıyor. Bir insan, savunmasız bir canlıya nasıl olur da böyle bir şey yapar; anlam veremiyorum” dedi.

Boncuğun olay öncesinden bir fotoğrafı

Polis merkezine giderek, kedisine işkence yapan kişi ya da kişilerden şikayetçi olan Betül Kayaalp, yakalanmalarını istedi.