Ana sayfa Haberler Koca Ada’ya terkedilen eşek, kurtarıldı

Koca Ada’ya terkedilen eşek, kurtarıldı

721
0
Koca Ada'dan kurtarılan eşek 'Bahtiyar'ın yüzüne yakın çekim

Marmaris, Koca Ada’ya terk edilen eşek, belediye ekiplerince kurtarıldı. Ekiplerin besleyip, su verdiği eşek, Marmaris Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ne getirildi. ‘Bahtiyar’ adı verilen eşek yuvalandırılacak.

Geçtiğimiz günlerde Koca Ada’ya kimliği belirsiz kişi veya kişilerce yaşlı bir eşek aç ve susuz bir şekilde terk edildi. Eşeği gören, günübirlik gezi teknesi sahipleri ve tatilciler, harekete geçti. Hayvanseverlerin de desteğiyle eşeğin kurtarılması için sosyal medya hesaplarından çağrıda bulunuldu. Bunun üzerine Marmaris Belediyesi ve AKUT ekipleri, Bozburun Mahallesi’nin muhtarı Duran Güleç ile birlikte pazartesi günü adaya gelip eşeği bulma ve kurtarma çalışması yapıldı. Yapılan aramalar ilk gün sonuçsuz kaldı. Eşek aramaların ardından bulunamadı. Dün akşamüstü günübirlik gezi tekne sahipleri, adanın kıyısında eşeği tekrar görerek, belediyeyi aradı. Tekneyle adaya gelen muhtar Duran Güleç ve belediye ekipleri, önce eşeği getirdikleri saman ve karpuz dilimleri ile besleyip, su verdi. Dikkatlice balıkçı teknesine bindirilen eşek, Bozburun Mahallesi’ne götürüldü. Burada belediye aracına taşınan eşek, Marmaris Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ne vardı. Yapılan kontroller sevindirici oldu. Eşeğin sağlık problemi olmadığı belirlendi.

Koca Ada'da terk edilen eşek 'Bahtiyar' karpuz yerken

Marmaris Hayvan Hakları Derneği Başkanı Tülay Yıldız, “Bozburun Mahallesi ve teknecilerimizin özverisiyle adaya terk edilen eşeği kurtardık. Çok uysal ve sakin bir hayvan. Adını ‘Bahtiyar’ olarak koyduk. Eşeği Muğla’nın Ulu ilçesinde çiftlik sahibi bir aile eşeği sahiplenebileceğini söylemişti. Tekrar iletişime geçerek verilip, verilmeyeceği kararlaştırılacak. Mutluyuz” dedi.