Ana sayfa Haberler Kendileri küçük, yürekleri büyük

Kendileri küçük, yürekleri büyük

935
0
kendileri küçük yürekleri büyük çocuklar

Muğla’nın Fethiye ilçesinde, 10 ortaokul öğrencisi, sokakta anne kedinin yanında telef olmak üzere bir yavru kedi buldular. Gece adını verdikleri yavru kedi için seferber oldular. Öğrenciler, tedavisi yapılan yavru kediyi sahiplenip, evlerinde sırayla bakmaya başladı.

Vali Recai Güreli Ortaokulu’nun 6-C sınıfında okuyan 10 öğrenci, sokakta gezdikleri sırada, anne kedinin yanında 2 yavru kedi gördü. Kedilerden birinin çoktan ölmüş, diğerinin ise gözünde yara olduğunu ve ölmek üzere olabileceğini fark eden öğrenciler, harekete geçti. Harçlıklarıyla yavru kedi için mama alan öğrenciler, kediyi besledikten sonra en yakın veterinere götürdü. Gözündeki virüs nedeniyle ameliyat edilmesi gerektiğini öğrenen öğrenciler, bu kez okul müdürüne gitti. Yavru kedinin durumunu anlatığ kedinin tedavisi için arkadaşlarından para toplamak için müsade aldı. Gece adını verdikleri yavruyu anne kediden ayırmadan sabah alıp, günlük bakımlarını yaptıran öğrenciler, ameliyat için okul arkadaşlarından toplam 80 lira para topladı. Parayı veteriner hekime götüren öğrenciler, yapılan bakımlarla Gece’nin ameliyata gerek kalmadan iyileştirildiğini öğrendi. Her gün anne kedinin yanından Gece’yi alan öğrenciler, bakımlarını yaptırıp, topladıkları para ile aldıkları mamayı yedirerek, oynadıktan sonra yine aynı yere bırakıyor. Kışın gelmesiyle öğrenciler, yavru kediye evde sırayla bakmaya başladı.

ortaokul öğrencileri ölmek üzereyken buldukları sokak kedisini sahiplendi

Öğrenciler, “Biz ‘Gece’yi ilk bulduğumuzda daha annesini emiyordu. Kardeşi hastaydı, öldü. Gece’nin gözünde yara olduğunu fark ettik. Para toplamaya karar verdik. Topladığımız paralarla mamalarını alıp besledik, ihtiyaçlarını aldık. Gözü iyileşmesi için göz damlasını yaptırdık. Bunun sonucunda ameliyat olmasına gerek kalmadı. Şimdi sırayla bakıyoruz. Kış geldiği için yakında arkadaşımız sahiplenecek” dediler.

Veteriner Sıla Sarı da “Gözünde bir virüs nedeniyle enfeksiyon vardı. Damlalarını düzenli olarak kullandı. Şimdi Gece’miz iyileşti. Gözünden ameliyat olması gerekebileceğini söylemiştim. Onlar da kendi aralarında para toplamışlar. 80 TL getirdiler. Tabi ki biz bu parayı almadık. Şimdi onlar mama alıp, bakımına devam ediyorlar. Hepsi inanılmaz yürekli çocuklar. Böyle çocuklar gerekiyor Türkiye için” diye konuştu.