Ana sayfa Haberler Müdürün sahiplendiği kedi, öğrencilerin neşesi oldu

Müdürün sahiplendiği kedi, öğrencilerin neşesi oldu

1184
0
Okul Müdürünün sahiplendiği kedi öğrencilerin sevgilisi

Kayseri’de Durak-Hava Demir İlkokulu ve Ortaokulunda okul müdürü Hakan Tatlı 3 ay kadar önce sahiplendiği kedi, öğrencilerin neşe kaynağı oldu.

Kayseri’nin Talas ilçesinde Durak-Hava Demir İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Hakan Tatlı, 3 ay önce veteriner kliniğinde tedavisi tamamlanan sokak kedisini sahiplenme kararı aldı. Hakan Tatlı, Kartal ismini verdiği kediyi, öğrencilerin hayvan sevgisini öğrenmeleri için okula getirdi. Sokak kedi, kısa sürede okulda öğrencilerin ilgi odağı oldu. Öğrenciler sıralarda, Kartal’ı severek, ders dinliyor. 3 yaşındaki kedi, zamanının çoğunu sınıflarda öğrencilerin sevgisiyle geçiriyor.

öğrenciler okulun kedisi Kartal'a bayılıyor

Okul Müdürü Hakan Tatlı, “Okulumuzun sadece akademik anlamda değil kültürel ve sosyal anlamda yaşam alanı olabilmesi için elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz. Milli Eğitim Bakanımızın da tavsiyesi üzerine biz de sokak kedisi sahiplendik. Kedimizi klinikten aldık. Aşıları tam olarak yapıldı ve çok sağlıklı” ifadelerini kullandı.

Hakan Tatlı, kedinin sınıflarda, salonlarda zaman zaman da idare katlarında zaman geçirdiğini ifade ederek, “Öğrencilerimiz onu sahiplendi ve alıştı. Sıcak bir ortamda yaşamına devam ediyor. Tüm öğrenciler kediyi sevmek için yarışıyor. Kartal çok sevgiden dolayı kaçabiliyor. O sevgi onu boğuyor. Öğrencilerin derste olduğu vakitte çok rahat ediyor. Yuvasına, yemeğini yemeye gidiyor. Okulumuzda öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz onu çok seviyor” dedi.