Ana sayfa Haberler Karabük’te ayakları kesik, ölü kedi bulundu

Karabük’te ayakları kesik, ölü kedi bulundu

1209
0
Karabük'te ayakları kesik bir yavru kedinin cansız bedeni bulundu

Karabük’te, ayakları kesilmiş halde ölü bir sokak kedisi bulundu. Olaya tepki gösteren mahalleli, kedinin işkence yapılarak öldürülmüş olabileceğini düşünürken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Kayabaşı Mahallesi Barbaros Caddesi’nde yaşayan Yunus Yavuz isimli bir vatandaş, sabah saatlerinde camiye gitmek için çıktı. Evinin önünde ayakları olmayan cansız kediyi görünce hemen eşi Hatice Yavuz’a haber verdi. Hatice Yavuz da zavallı kedinin durumunu komşularına bildirdi. Mahalle sakinleri, ayakları olmayan kedinin bir aracın altında kalmış olabileceğini ya da köpeklerin saldırısına uğramış olabileceğini düşünerek çevrede ayak aradı. Yaptıkları aramalardan herhangi bir sonuç alınamadı. Bu defa da kediye işkence yapılarak ayaklarının kesilip atıldığını ihtimalini düşünen mahalle sakinleri, çöp konteynerleri ve ağaçlık alanları kontrol etti. Ancak yine herhangi bir bulguya rastlanmadı.

yavru kedinin ayakları bulunamadı polis ekipleri kamera kayıtlarından olayı araştırıyor

İhbar üzerine gelen polis ekipleri, çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye alarak titiz ve detaylı bir çalışma başlattı. Vatandaşlar, durum hakkında belediyeye de haber verdi.

Hatice Yavuz, “Eşim, camiye giderken görmüş. Acaba bizim beslediğimiz kedi yavrularımız mı diye hemen koşup geldim. Baktım ki değil. Hayvancağızı öyle görünce çok korktum, etkisi altında kaldım. Yemek bile yiyemedim. Çok üzüldüm” dedi.