Ana sayfa Haberler Sokak kedileri, her sabah onu bekliyor

Sokak kedileri, her sabah onu bekliyor

555
0
Tarihi Kemeraltı Çarşısında Azmi Sidar her sabah sokak kedi ve köpeklerini besliyor.

İzmir, Kemeraltı Çarşısı’ndaki bir iş hanının önünde, ayakkabı boyacılığı yapan Azmi Sidar, bölgedeki sokak kedi ve köpeklerini sahipsiz bırakmıyor.

İzmir’in tarihi Kemeraltı Çarşısı’ndaki bir iş hanının önünde 36 yıldır ayakkabı boyacılığı yaparak geçimini sürdüren 69 yaşındaki Azmi Sidar, her sabah civardaki sokak kedilerini ve köpeklerini besliyor.Azmi Sidar’ın mama ve su vermesine alışkın olan kediler, her sabah ondan önce ayakkabı boyacılığı yaptığı yere gelerek, onu bekliyorlar. Kedilerin her birine ayrı ilgi gösteren hayvansever, yaz – kış beslediği sokak hayvanlarının hepsini ayrı ayrı sevdiğini ve aralarında bir oluştuğunu söylüyor. Çevredeki esnafta Azmi Sidar’ın besleme yaptığı yere mama desteği bulunuyorlar.

Hayvanları çok sevdiğini açıklamalarına ekleyen Azmi Sidar, “Çevredekiler de destekliyor, ara sıra mama desteği yapan var. Bazen konserve yaş mama alıyorum. Elimden geldiği kadar bir şeyler yapıyorum. Köpekler ise genelde hava sıcak olduğu için su içmeye geliyorlar. Serin olduğu için de buraya yatmaya geliyorlar. Burada yıllardır beslediğim birkaç kedi öldü. Bir tanesi hastalanmıştı, veterinere götürecektim; fakat korkup beni tırmaladı. 7 tane kuduz iğnesi yaptırdım. O kedi kucağımda yatardı, farklı bir yakınlık kurmuştuk. Fakat maalesef hastalığına yenik düştü. Akşamları da evimin yakınındaki kahvede 3 kedi bekliyor beni. Onlara da mama götürüyorum” dedi.