Ana sayfa Haberler Şiddet gören eşeği sahiplendi, adını ‘Elmas’ koydu

Şiddet gören eşeği sahiplendi, adını ‘Elmas’ koydu

356
1
Bahar Türe ve Sahiplendiği eşeği beslenirken

Aydın’ın Efeler ilçesinde, aç, susuz terkedilmiş bir halde bulunan eşeği, hayvansever Bahar Türe sahiplendi. Bahar Türe’nin Menderes’te bulunan çiftliğine götürülen eşeğe ‘Elmas’ adı koyuldu. Eşeğin çiftlikteki diğer kurtarılmış eşek Rıfkı’ya arkadaş olacağını söyledi.

Aydın’ın Efeler ilçesindeki Mesudiye Mahallesi’nde 1 Ağustos Perşembe günü vatandaşlar tarafından terk edilmiş, aç ve susuz kaldığı belirlenen yaşlı bir dişi eşek bulundu. Bu durum Aydın Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Şenay Tekinbaş’a iletildi. Eşeğin haline duyarsız kalmayan Şenay Tekinbaş’ın devreye girmesiyle sahipsiz eşek, Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne ait hayvan barınağına getirildi. Burada yiyecek ve su verilen eşeğin bakımı da yapıldı. Şenay Tekinbaş’ın sahipsiz eşeği sahiplendirmek için sosyal medyadan başlattığı kampanyaya İzmir’de yaşayan hayvansever Bahar Türe’den cevap geldi.

Eşek hem şiddet görmüş hem aç ve susuz bırakılmış şimdi yeni yuvasında mutlu

Yaşlı eşeğin Bahar Türe’nin çiftliğinin bulunduğu Menderes ilçesine gönderilmesi için sosyal medya üzerinden 5 kişinin verdiği destek ile ulaşım için 400 TL toplandı. 6 Ağustos’ta Menderes’teki çiftliğe varan eşeğin çok zayıf ve şiddet gördüğü için dişlerinin dökülmüş olduğunu söyleyen Bahar Türe, “Eşeğimizin adını ‘Elmas’ koyduk. 2 yıl önce sokaktan sahiplendiğim eşek ‘Rıfkı’ ile birbirlerine arkadaşlık edecekler. Eşek Rıfkı da çiftliğe ilk geldiğinde böyleydi fakat şimdi tosun gibi oldu. Elmas günlerce, aylarca aç kalmış, geldiğinden beri doyurmaya çalışıyoruz. Dişleri döküldüğü için yulaf, karpuz ve ıslatılmış poğaça veriyoruz. Sağlık durumu bir ay içinde toparlanır. O artık yaşamının geri kalanında mutlu bir şekilde bizimle bu çiftlikte yaşayacak” dedi.

Daha önce sokaktan birçok kedi ve köpek de sahiplendiğini belirten Bahar Türe, “Onu görünce haline çok üzüldüm. Dişleri yok, çok zayıf, sokakta yaşayamayacağını düşündüm. Biz bakmazsak kim bakacak? Bizler örnek olacağız ki herkes böyle sahiplenecek” diye konuştu.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here