Ana sayfa Haberler Balkon kenarına yuva yapan kuşu kepçe ile besliyor

Balkon kenarına yuva yapan kuşu kepçe ile besliyor

315
0
Balkonun dış cephesindeki kuş yuvasına uzanan Emre Topal'în resmi

İzmir’in Torbalı ilçesinde, 16 yaşındaki lise öğrencisi Emre Topal, 8’inci kattaki evlerinin balkonunun kenarına kumru kuşunun yuva yaptığını farketti. Yuvaya düzenli gelen kumruyu ve içindeki 2 yavru kuşu, kepçe yardımıyla su ve ekmek vererek, besliyor.

kuş yuvasına uzanabilmek için mutfak kepçesi kullanıyor

Torbalı Mahallesi Fulya 2 Sitesi’ndeki bir apartmanın 8’inci katındaki balkonun dış cephe kenarına bir kumru yuva yaptı, 2 yumurta bıraktı. Evlerinin balkonundaki yumurtaların üzerinde yatan kumruyu geçen hafta fark eden lise öğrencisi Emre Topal, bir süre takip etti. Anne kumrunun sıcak havada güç şartlarda bulduğu yiyecekler ile yavrularını beslemeye çalıştığını fark eden Topal, ilk iş olarak yuvanın yakınına kavanoz kapağı bırakmak oldu. Ardından da kepçe yardımı ile kavanoz kapağına su koyarak, anne ve yavru kumruların su ihtiyacını çözdü. Ayrıca, yuvanın yakınına ekmek parçaları bırakıp, beslenmelerini sağladı.

Balkondaki kuş yuvasına yakın çekim

Sıcak hava nedeniyle zor anlar yaşayan anne kumru ve yavruları için her gün su takviyesi yaptığını belirten Topal, “Yavrularının yumurtadan çıkmasıyla birlikte günde 3- 4 sefer yuvayı kontrol etmeye başladım. Yuvanın bulunduğu yere yetişmekte güç oluyor. Bu nedenle mutfak kepçesi kullanıyorum. Yavruların yaşaması için ne gerekiyorsa yapıp, anne kumruya destek vermeye devam edeceğim. Yavrular yuvadan uçana kadar ne gerekiyorsa yapacağım” dedi.

Topal, bu örnek davranışı nedeniyle komşuları tarafından da takdir görüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here